Facebook Google+ Twitter

Papcio Chmiel już nie będzie rysował komiksów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-26 19:08

W księgarniach jest najnowsza i zarazem ostatnia księga przygód zatytułowana: "Tytus, Romek i A'Tomek jako warszawscy powstańcy 1944 z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani".

Komiksy Henryka Chmielewskiego, czyli Papcia Chmiela
rozbudzały wyobraźnię kilku pokoleń Polaków. Przygoda z Tytusem De ZOO rozpoczęła się w latch 60. na łamach harcerskiej gazety "Świat Młodych". Czarno-białe historyjki ukazywały się pod czujnym okiem cenzury, perypetie trójki przyjaciół drukowano wówczas w odcinkach. Pierwsza księga ukazała się w 1966 roku, ze względu na oszczędności drukowano na przemian jedną stronę kolorową, drugą czarno-białą.

Jak podkreśla Papcio Chmiel, Tytus po raz pierwszy urodził się w rakiecie w 1957 roku. Raz Tytus stał w bramie, gdy Romek i A'Tomek wracali z wycieczki. Innym razem Tytus urodził się z plamy tuszu, który wylał się Papciowi.

Papcio Chmiel komiksem nawiązującym do Powstania Warszawskiego postanowił zakończyć swoją przygodę z rysowaniem ksiąg z przygodami Tytusa. Jak podkreśla artysta pora kiedyś powiedzieć koniec. Papcio Chmiel zapowiada, że być może będzie rysował pojedyncze historie. Przyznaje, ze ma kłopoty z oczami - i jak dodaje z humorem
- nie wypada, żeby w wieku 86 lat jeszcze rysować komiksy.
Papcio Chmiel urodził się w 1923 roku, jest Kawalerem Orderu Uśmiechu, dwa lata temu został odznaczony medalem Gloria Artis.

Ostatnia 31. księga przygód Tytusa, Romka i A'Tomka ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński Media.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.