Facebook Google+ Twitter

“Paperman” Disneya podbija sieć!

Kilka dni temu na YouTube pojawiła się najnowsza animacja Walta Disneya. Odkąd krótka historyjka o miłości trafiła do sieci, obejrzało ją ponad 9 milionów!

kadr z filmu "Paperman" / Fot. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aTLySbGoMX0“Paperman” to czarno-biały, krótkometrażowy film animowany wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studio. Od czasu, gdy 29 stycznia 2013 r. animacja ukazała się w kompletnej wersji na YouTube, robi rewolucje w sieci, a najczęściej bywa “w obiegu” na portalach społecznościowych, gdzie użytkownicy nawzajem ją sobie udostępniają.

“Paperman” to połączenie tradycyjnej, ręcznie rysowanej techniki animacji z animacją komputerową. Reżyser filmu, Kahrs John, zmaterializował pomysł na to przedsięwzięcie, pracując jako animator w Blue Sky Studios. Czarno-biały film w minimalistycznym stylu przedstawia krótką historię mężczyzny mieszkającego w Nowym Yorku, którego życie przebiera nieoczekiwany obrót, gdy pewnego dnia jadąc do pracy spotyka kobietę swoich marzeń.

Film Kahrsa Johna miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy w czerwcu 2012 r. “Paperman”, razem z "Fresh Guacamole", "Maggie Simpson i the Longest Daycare, "Head Over Heel" oraz "Adam and Dog" jest nominowany do statuetki Oscara w kategorii najlepszy animowany film krótkometrażowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

E, wyciskacz łez.

Komentarz został ukrytyrozwiń

super, a przy okazji - z całego serca polecam przejrzenie starszych tytułów filmów animowanych, krótkometrażowych, które były w grupie nominowanych do Oscarów! Dla mnie - zdecydowanie najciekawsza kategoria nagród Akademii Filmowej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miło wiedzieć, że w dobie przerażających Smerfów 3D ktoś tworzy jeszcze prawdziwe bajki ;0

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.