Facebook Google+ Twitter

Papierosom stanowcze... Czemu nie?

Rzucanie papierosów bywa łatwe. Można stanowczym ruchem wyrzucić je przez okno. Lecz pozbycie się nałogu do łatwych wyzwań nie należy.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Papierosa_1_ubt_0069.jpeg&filetimestamp=20050601182742Nastrojowa muzyka, dym papierosa i kilka pustych butelek po złotym napoju, magicznie komponują się w moich małych czterech ścianach. W filozoficznym stanie ducha oddycham świeżym powietrzem na balkonie. Następnie spoglądając bystrym spojrzeniem na zatłoczoną ulicą rozmyślam... i niestety nie mogę sobie przypomnieć czy dzisiaj jest sobota czy niedziela.

Niemniej jednak, obserwując dalej ciągle spieszące się społeczeństwo, poczułem znajomy zapach. Bez wątpienia był to zapach frytek. Lecz tak naprawdę frytek nigdzie nie było. Zapach dobiegał z miejskiego autobusu, który zamiast na ropie, jeździ na oleju raczej nie pierwszego tłoczenia. Starym silnikom diesla czasem zdarza się nie rozróżnić oleju napędowego, od oleju tego z biedronki. Swoją drogą ciekawe, czy osoby dokonujące niecodziennego tankowania, do pieczenia kotletów używają oleju napędowego, zdecydowanie tak przygotowana potrawa zostałaby, jak nazwa wskazuje, napędzona, lecz do czego? Może do szybszego przyrządzania. W tym właśnie ekologicznym pojeździe trwa zacięta walka o ostatnie wole miejsce, siedzące.

Wróciwszy przed telewizor zobaczyć, co ciekawego emitują dzisiaj stacje telewizyjne, natrafiłem na mecz piłki nożnej. Obserwując dalej owe zjawisko, w którym coraz mniej sportu, a więcej biznesu i polityki, postanowiłem sięgnąć po paczkę fajek, na której znajduje się napis "Palenie zabija". Oprócz czystego przekazu informacyjnego, dany napis demotywuje do palenia. A gdyby zamienić demotywator, na motywator i na paczce umieścić napis "Rzuć palenie, zostań kozakiem"? Popularny Pudzianowski kozakiem jest nie od dziś. W jednym wywiadzie, a może nawet w kilku, ponieważ zwykł cytować sam siebie, wyznał, iż lubi wyzwania. Zapewne wiele grup społecznych lubi stawiać sobie pewne cele. Może właśnie rzucenie nałogu byłoby takim wyzwaniem? Można tylko przypuszczać, czy motywująca treść, zawarta na opakowaniu, zmieniłaby nastawienie kopcącego, jak lokomotywa obywatela, ku lepszemu.

Chociaż zastanawiając się głębiej, co by tam nie zostało napisane, ludzie zawsze będą robić swoje. Na oleju napędowym przyrządzać kotlety, w silnikach diesla piec frytki. Skakać bezmyślnie po kanałach tv, zamiast przeczytać program telewizyjny. Rozmyślać nad obecną datą, zamiast spojrzeć w kalendarz. No i żyć długie lata, paląc papierosy, które zabijają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

http://www.strefabiznesu.nto.pl/artykul/od-15-listopada-zakaz-palenia-w-miejscach-publicznych-w-calej-polsce-42365.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie palący wykazują, że nie mają na tyle rozumu aby dbać nawet o swoje własne zdrowie (i woń). Na popularnych stronach internetowych ludzi szukających uciech cielesnych, jak adultfriendfinder (dot) com większość ludzi ogłasza się jako niepalący i poszukających takich samych.
Kiedyś Minister zdrowia komunistycznego kraju, lekarka, powiedziała, że palacze są bardzo pożyteczni dla rządu, bo płacą dużo podatków i nie potrzebują emerytur!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzuć palenie - zasponsoruj bezrobocie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ramach rzucania palenia moja koleżanka testuje elektronicznego papierosa, z całkiem niezłymi efektami ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko zależy od silnej woli... Jak się rzuci raz a do porządku to jest szansa.... Bo zmniejszanie dawek moim zdaniem w ogóle nie działa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby tak łatwo można było pozbyć się nałogów,przyzwyczajeń,nikt nie zarobiłby grosza na cudownych dietach,miksturach,przepisach,plastrach etc.
Z nałogu wyjść bardzo trudno;))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, Iza, z papierosami to niekoniecznie. Wychowywala mnie para palaczy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Rzuć palenie, zostań kozakiem" - to mi się podoba! Ale producenci nie podchwycą pomysłu - a nuż rzeczywiście okazałby się skuteczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.