Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

52300 miejsce

Papierosy i wódka z Ukrainy przez Polskę do Wielkiej Brytanii

Karpacki Oddział Straży Granicznej pracuje na pełnych obrotach na lotnisku Kraków-Balice. W ostatnią niedzielę strażnicy udaremnili przemyt 3 tys. sztuk ukraińskich papierosów.

Kontrola walizki Brytyjczyka. / Fot. mat.operacyjne SGFunkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej byli zdziwieni zawartością bagażu dwóch pasażerów, którzy podróżowali z lotniska Kraków-Balice do Wielkiej Brytanii.
39-letni mieszkaniec Jasła oraz 53-letni Polak obecnie na stałe zamieszkały w Leeds próbowali przemycić samolotem rejsowym ok. 3 tysięcy sztuk papierosów w paczkach i 3 butelki wódki z ukraińskimi znakami akcyzy skarbowej.

Jak twierdzą funkcjonariusze SG taki przemy zdarza się bardzo rzadko, bo kontrole bezpieczeństwa przed odlotem są niezwykle rygorystyczne. Przemytnikom udaje się spakować do bagażu podręcznego niewiele towaru, z którego mają niewielki zysk. Za to kary finansowe za próbę przemytu mogą być bardzo dolegliwe.

Prekursorem podobnego przemytu był Brytyjczyk odlatujący 27 grudnia ub. roku z Balic do Newcastle. Wówczas okazało się, że w swoim podręcznym bagażu zdołał upchać aż 15 tysięcy sztuk ukraińskich papierosów o wartości ponad 4 tys. zł. Była to pierwsza próba przemytu papierosów przez pasażera odlatującego z lotniska Kraków-Balice. Wszystkie te sprawy zostały przekazane do Urzędu Skarbowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.