Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5716 miejsce

Papierosy mentolowe znikną ze sprzedaży. Parlament Europejski podjął decyzję

Od 2021-2022 r. zostaną wycofane ze sprzedaży papierosy mentolowe - zdecydował Parlament Europejski. Nie udało się zakazać produkcji i sprzedaży tzw. "slimów".

Sonda

Decyzja Parlamentu Europejskiego...

 / Fot. Tomasz Sienicki / CC 2.0/3.0Stanowisko PE nie jest ostateczne, bo jak czytamy w serwisie WyborczaBiz konieczny będzie kompromis między parlamentem i Radą Unii Europejskiej. Ta ostatnia chciała wycofania papierosów mentolowych w ciągu zaledwie 3 lat, tymczasem PE rozszerzył okres przejściowy do 9 lat.

65 procent powierzchni paczki papierosów zajmować będą ostrzeżenia dotyczące szkodliwości palenia. Nie zmieni się status tzw. e-papierosów, które będą sprzedawane na dotychczasowych zasadach, a nie jak chcieli wnioskodawcy w aptekach.

"To tak, jakby co roku ludność Krakowa albo Palermo znikała z powierzchni ziemi. Nasze decyzje będą miały wpływ na miliony ludzi. Dlatego ta dyrektywa powinna zostać przyjęta. Europejczycy oczekują tego od nas" - mówił komisarz ds. zdrowia Tonio Borg, który przywołał statystyki mówiące, że z powodu palenia umiera rocznie 700 tys. osób. Socjaldemokratyczna eurodeputowana, Linda McAvan tłumaczyła z kolei skąd pomysł na zakaz sprzedaży cienkich papierosów (slim). "Jeśli ktoś nie wierzy, że kobiety chętnie po nie sięgają, wystarczy, że zapozna się z opracowaniami na ten temat" - mówiła. Borg wskazał cele unijnej dyrektywy. W ciągu 5 lat ma przestać palić około 2,4 mln osób, czyli 2 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie pal zdrowszy umrzesz !
Wszystkie papierosy slimy , papierosy smakowe , zwykłe jednakowo trują . Wybór należy do ciebie . Żadne ostrzeżenia na paczce [ nawet drastyczne ] nie odstraszają nałogowców .
Papierosy są tanie !!!. Oświata zdrowotna od najmłodszych lat więcej wpłynie na modę " na niepalenie niż wszelkie zakazy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Euro socjalizm czy jak inni wolą eurokomuna rozwija skrzydła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.