Facebook Google+ Twitter

Papierosy mentolowe znikną ze sprzedaży. Parlament Europejski podjął decyzję

Od 2021-2022 r. zostaną wycofane ze sprzedaży papierosy mentolowe - zdecydował Parlament Europejski. Nie udało się zakazać produkcji i sprzedaży tzw. "slimów".

Sonda

Decyzja Parlamentu Europejskiego...

 / Fot. Tomasz Sienicki / CC 2.0/3.0Stanowisko PE nie jest ostateczne, bo jak czytamy w serwisie WyborczaBiz konieczny będzie kompromis między parlamentem i Radą Unii Europejskiej. Ta ostatnia chciała wycofania papierosów mentolowych w ciągu zaledwie 3 lat, tymczasem PE rozszerzył okres przejściowy do 9 lat.

65 procent powierzchni paczki papierosów zajmować będą ostrzeżenia dotyczące szkodliwości palenia. Nie zmieni się status tzw. e-papierosów, które będą sprzedawane na dotychczasowych zasadach, a nie jak chcieli wnioskodawcy w aptekach.

"To tak, jakby co roku ludność Krakowa albo Palermo znikała z powierzchni ziemi. Nasze decyzje będą miały wpływ na miliony ludzi. Dlatego ta dyrektywa powinna zostać przyjęta. Europejczycy oczekują tego od nas" - mówił komisarz ds. zdrowia Tonio Borg, który przywołał statystyki mówiące, że z powodu palenia umiera rocznie 700 tys. osób. Socjaldemokratyczna eurodeputowana, Linda McAvan tłumaczyła z kolei skąd pomysł na zakaz sprzedaży cienkich papierosów (slim). "Jeśli ktoś nie wierzy, że kobiety chętnie po nie sięgają, wystarczy, że zapozna się z opracowaniami na ten temat" - mówiła. Borg wskazał cele unijnej dyrektywy. W ciągu 5 lat ma przestać palić około 2,4 mln osób, czyli 2 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie pal zdrowszy umrzesz !
Wszystkie papierosy slimy , papierosy smakowe , zwykłe jednakowo trują . Wybór należy do ciebie . Żadne ostrzeżenia na paczce [ nawet drastyczne ] nie odstraszają nałogowców .
Papierosy są tanie !!!. Oświata zdrowotna od najmłodszych lat więcej wpłynie na modę " na niepalenie niż wszelkie zakazy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Euro socjalizm czy jak inni wolą eurokomuna rozwija skrzydła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.