Facebook Google+ Twitter

Papieski koncert na myślenickim rynku już 1 maja

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-19 16:01

1 maja o godz. 20.00 na myślenickim rynku będzie można wysłuchać wyjątkowego koncertu symfonicznego w wykonaniu Myślenickiej Orkiestry Kameralnej. Recytował będzie Krzysztof Globisz.

 / Fot. Anita WernerNa początku maja pielgrzymi z różnych stron świata będą uczestniczyć w uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II. Pielgrzymi udadzą się do samej Stolicy Piotrowej lub w inne miejsca związane z osobą Papieża Polaka. Odwiedzą główne ośrodki sakralne, przeżyją te chwile skupiając się w różnych istotnych miejscach lub w gronie rodzinnym, w domowych zaciszach. Po uroczystościach beatyfikacyjnych, dla tych którzy zechcą uczestniczyć w dalszych obchodach, na myślenickim rynku odbędzie się uroczysty koncert symfoniczny.

Czytaj też: Jan Paweł II błogosławionym. Beatyfikacja 1 maja

Zabrzmią smyczki, instrumenty dęte i perkusyjne, harfa, sekcja jazzowa, a także czteroosobowa grupa wokalna. Teksty pieśni do koncertu „Szukam Was” napisał znany krakowski poeta – Michał Zabłocki. Muzykę skomponowali Bartosz Tomaszek oraz Sebastian Perłowski i to właśnie pod jego batutą zagrają wybitni studenci i absolwenci z Akademii Muzycznych w Polsce.

Utwór w oryginalnej wersji napisany jest na orkiestrę symfoniczną, zespół jazzowy oraz 4 wokalistów. Premiera utworu miała miejsce dnia 2 kwietnia 2009 r. pod „oknem papieskim". Koncert poświęcony był IV rocznicy śmierci Jana Pawła II.

Czytaj też: Beatyfikacja Jana Pawła II to katastrofa i duchowe tsunami - twierdzi lefebrysta bp Fellay

Organizatorami koncertu „Szukam Was” na myślenickim rynku są Urząd Miasta i Gminy Myślenice oraz Myślenicki Ośrodek Kultury.

Autor: Kornelia Uchacz

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

K.U.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wojtek Wojtek
  • Wojtek Wojtek
  • 26.04.2011 11:27

Oczywiście chodzi o VI rocznicę śmierci Ojca Świętego, a nie jak w artykule IV.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.