Facebook Google+ Twitter

Papieskie pozdrowienia dla uczestników pielgrzymki Radia Maryja

Kilkaset tysięcy pielgrzymów zebranych na Jasnej Górze pozdrowił papież Benedykt. Rocznicowy zjazd słuchaczy Radia Maryja przyciągnął również polityków prawicy.

 / Fot. PAP/Waldemar DeskaPozdrowienia papieskie wyemitowano przez głośniki na Jasnej Górze. Podczas pierwszego tego lata spotkania z wiernymi w podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo Benedykt XVI, zwracając się po polsku papież powiedział: "Witam przybyłych do Castel Gandolfo Polaków. Pozdrawiam uczestników pielgrzymki Rodziny Radia Maryja zebranych na Jasnej Górze, którzy modlą się za ojczyznę, za rodziny, o wolność słowa."

Wolość słowa - w rozumieniu Kościoła prawo do obecności na platformie cyfrowej - było mottem pielgrzymki.

W telegramie adresowanym do papieża redemptoryści pisali:

"Wiemy jak ważny w realizacji tych zadań [nowej ewangelizacji] jest dostęp do środków społecznego komunikowania się. O otwarty i nieskrępowany dostęp do tych narzędzi ewangelizacji musimy stale walczyć. W ostatnim roku ta walka dotyczy w szczególności obecności na pierwszym multipleksie TV Trwam - jedynego katolickiego nadawcy telewizyjnego w Polsce. Będziemy się starać do skutku".

Na zakończenie zgromadzenia o. Tadeusz Rydzyk dziękował PiS za wsparcie dla TV Trwam. Życzył też Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz Zbigniewowi Ziobrze, żeby się "dogadali".

Wyciek z poczty dyplomatycznej Watykanu ujawnił, że - wbrew informacjom kolportowanym przez niechętną redemptoryście prasę - założyciel Radia Maryja o. Rydzyk cieszył się stałym poparciem Stolicy Apostolskiej.

Zauważeniu przez papieża problemu medialnego pluralizmu sprzyja druzgoczący dla KRRiTV raport NIK, z którego wynika, że medium katolickie było dyskryminowane.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Zbigniew Koźmiuk
  • Zbigniew Koźmiuk
  • 10.07.2012 05:09

ani słowa o pielgrzymce w Faktach, choć przypominam sobie jak warszawską paradę równości, która zgromadziła kilkaset osób transmitowano na żywo w TVN24, ale zaraz po nich polemika z wyrwanymi zdaniami biskupa Ryczana z udziałem „ekspertów”, którzy o całej homilii nie mieli zielonego pojęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kilkaset tysięcy ludzi na pielgrzymce, a wciąż czytam głosy, że to radio jest nikomu niepotrzebne, że telewizja Trwam jest nikomu niepotrzebna... Dziwne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Papież po prostu postępuje jak szef organizacji, a nie kapłan. Skoro ktoś przyciąga tylu wiernych, to jest cenny dla kościoła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 08.07.2012 21:20

Radio Maryja spełniało swoją rolę póki żył JP II . TERAZ JEST WIĘCEJ POLITYKI NIŻ MODLITWY . Prawdziwe oblicze radia jest zatajane przez hierarchów .
Rydzyk nie miał pieniędzy na multipleks .Dlaczego jak wszyscy ubiegający nie ujawnił dochodów , wydatków zadłużenia i spłaty długów ?
KRRiT bardzo skrupulatnie badała finanse [ spodziewając się awantury ] -wszyscy się wywiązali Lux Veritatis - nie.
Powielanie " druzgocących " wyników NIK jest kłamliwe . Gdzie odpowiedź drugiej strony ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
  • internauta
  • 08.07.2012 20:39

Biedny Papież , nie zdaje sobie sprawy czego " naucza " RM .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.