Facebook Google+ Twitter

Papież Benedykt XVI jest w szpitalu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-17 10:29

Informację podała włoska agencja Ansa. Rzecznik Watykanu ojciec Federico Lombardi powiedział agencji, że papież przewrócił się, ale nie odniósł żadnych obrażeń.

Niegroźne złamanie nadgarstka - taką diagnozę postawili lekarze pogotowia ratunkowego w Aoście, gdzie przed południem trafił Benedykt XVI. Jak poinformował rzecznik Watykanu, papież przewrócił się w nocy w swojej rezydencji w Les Combes w Alpach.

Upadek nie był poważny, skoro Benedykt XVI zdecydował się odprawić poranną mszę i zjeść śniadanie. Dopiero potem zgodził się jechać do szpitala. Stwierdzono tam złamanie przegubu prawej ręki, który został unieruchomiony. Przy okazji niejako poddano papieża kompleksowym badaniom.

W Aoście Benedykt XVI miał być w przyszły piątek 24 lipca - nie w szpitalu jednak, lecz w tamtejszej katedrze, gdzie pochowany jest zmarły 900 lat temu teolog i filozof święty Anzelm.

W programie rozpoczętych w poniedziałek 16-dniowych wakacji były jeszcze dwa spotkania Anioł Pański: w niedzielę 19 lipca w Romano Canavese, gdzie urodził się watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone, i tydzień później w rezydencji w Les Combes. Benedykt XVI jest tam po raz trzeci i mieszka w domku wybudowanym specjalnie dla Jana Pawła II dziewięć lat temu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.