Facebook Google+ Twitter

Papież Benedykt XVI zamierza abdykować

Papież ma ustąpić 28 lutego. Wiadomość podała agencja ANSA.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Benedykt_XVI_%282010-10-17%29_4.jpg / Fot. Kancelaria Prezydenta RPPodczas swojego przemówienia Benedykt XVI miał powiedzieć, ze brak mu już sił, czytamy na polityka.pl. Josepf Ratzinger wybrany na papieża 19 kwietnia 2005 r. zamierza złożyć urząd pod koniec lutego.

Według kanonu 332, paragraf 2 Kodeksu Kanonicznego "gdyby zdarzyło się,że Biskup Rzymski zrzekłby się swego urzędu, to do ważności wymaga się, by zrzeczenie zostało dokonane w sposób wolny i było odpowiednio ujawnione; nie wymaga zaś niczyjego przyjęcia".

Współcześnie żaden z papieży nigdy nie abdykował.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z bardzo wielkim szacunkiem przyjąłem decyzje Papieża Benedykta XVI

Pamiętamy przecie co zrobiono z Papieżem Janem Pawłem II. Serce się krajało widząc naszego Papieża tak męczonego przez cynicznych dygnitarzy w Watykanie. Niechlubną rolę odegrał w tym wszystkim obecny kardynał Stanisław Dziwisz-tak twierdzę. Pamiętamy jak Leonid Chruszczow był na silę trzymany u władzy w ZSRR(CCCP). Pamiętamy jak żaba łapiąca powietrze wykrzywiał twarz. W swojej agonii, na wizji coś mamrotał. Nie do zrozumienia mamrotał.

Z Polakiem!! Papieżem(Karol Wojtyła) Jan Paweł II to samo zrobiono!!

Taki sobie pan, nie duchowny , obecny Kardynał Dziwisz to bezwzględnie w cyniczny sposób wykorzystywał. Wymógł na papieżu już niedołężnym, bezwolnym aby zrobiono go kardynałem. Tak twierdzę na podstawie haniebnych czynów w późniejszym okresie właśnie Stanisława Dziwisza. Utoczoną krew ciężko chorego Papieża Jana Pawła II Stanisław Dziwisz pobrał do ampułek. Zgroza!
Później tą krew traktował jak towar, jak "relikwie" i nawet sprezentował ampułkę z ta krwią Jana Pawła II Robertowi Kubicy.
Uważam , że zbezcześcił Jana Pawła II i nas Polaków upokorzył takim czynem.

Mam gorąca nadzieję,że nikt i nigdy krwią Benedykta XVI tak nie będzie robił ani z innymi jego doczesnymi częściami ciała.
Przeraża mnie fakt, że kardynał Stanisław Dziwisz będzie jednym z tych, którzy wybiorą następce Papieża Bendykta XVI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.