Facebook Google+ Twitter

Papież: Boże Narodzenie to nie bajka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-20 16:00

- Boże Narodzenie nie jest bajką dla dzieci, lecz odpowiedzią Boga na dramat ludzkości poszukującej prawdziwego pokoju - przypomniał Benedykt XVI . W południe papież spotkał się z wiernymi na Anioł Pański.

Przemawiając po polsku, podziękował kardynałowi Józefowi Glempowi za prymasowską posługę i złożył życzenia jego następcy, arcybiskupowi Henrykowi Muszyńskiemu.

Mówiąc o zbliżającym się Bożym Narodzeniu, Benedykt XVI podkreślił, że Betlejem jest symbolem pokoju "w Ziemi Świętej i na całym świecie". Niestety, zauważył, w naszych czasach nie reprezentuje osiągniętego i trwałego pokoju, lecz pokój z trudem poszukiwany i oczekiwany.

Jednak i w tym roku tam i na świecie odnowi się proroctwo z wiązane z narodzeniem Chrystusa. Każe ono chrześcijanom być wszędzie narzędziami i zwiastunami pokoju, ażeby nieść miłość tam, gdzie panuje nienawiść, przebaczenie tam, gdzie doznano zniewagi, radość tam, gdzie panuje smutek, a prawdę tam, gdzie popełniono błąd.

Zwracając się do Polaków, papież przypomniał, że od soboty Arcybiskup Gnieźnieński jest Prymasem Polski. Ten honorowy tytuł powraca do najstarszej metropolii na ziemiach polskich, związanej z kultem świętego Wojciecha, Patrona Polski.

- Kardynałowi Józefowi Glempowi dziękuję za jego prymasowską posługę w trudnym okresie przemian. Arcybiskupowi Henrykowi Muszyńskiemu życzę wielu łask Bożych - powiedział Ojciec Święty. Wierni przybyli na to południowe spotkanie skupili się wokół odsłoniętej w piątek choinki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.