Facebook Google+ Twitter

Papież bronił Chaveza

Wikileaks opublikowała depesze Departamentu Stanu, z których wynika, że papież Jan Paweł II interweniował u biskupów wenezuelskich w obronie indiańskiego przywódcy Hugo Chaveza.

Brytyjski The Guardian, który przytacza "przecieki" Wikileaks podkreśla, że powiązany z silnymi grupami przemysłowymi i agrarnymi episkopat otwarcie poparł zamach na prezydenta. Zasiadający w 2002 r. na Stolicy Piotrowej Jan Paweł II zalecił wtedy biskupom "zamrożenie" politycznej aktywności. Papież życzył sobie, aby hierarchia katolicka nie popierała opozycji. Tymczasem salezjański arcybiskup Caracas kardynał Antonio Ignacio Velasco uznał prawicowego ekstremistę, który nielegalnie na 48 godzin przejął władzę w Wenezueli. Za nieudanym zamachem stanu stały amerykańskie służby bezpieczeństwa.

Pochodzący z nizin społecznych Hugo Chavez w ciągu 12 lat swoich rządów wyeliminował skrajną biedę, w której żyła 1/4 Wenezuelczyków.

Priests, plots... and Hugo Chávez


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Odpowi Adam
  • Odpowi Adam
  • 04.07.2011 14:32

"Wyeliminował skrajną biedę, w której żyła 1/4 Wenezuelczyków". Hehehe - ale śmieszne. Wyeliminował? Pewnie teraz 3/4 Wenezuelczyków żyje na tak niskim poziomie, jak wcześniej ta 1/4, ale już nie jest to "skrajność"... Hehehe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.