Facebook Google+ Twitter

Papież chwali rozwój komunikacji, ale nawołuje do rozsądnego korzystania z mediów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-23 12:53

Papież jest pod wrażeniem możliwości nowych środków komunikacji - szczególnie internetu. Benedykt XVI pisze o tym w ogłoszonym w Watykanie orędziu na 43. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Papieskie orędzie z tej okazji jest zatytułowane "Nowe technologie, nowe relacje. Szerzyć kulturę szacunku, dialogu i przyjaźni".

- Nowe technologie w komunikacji są prawdziwym darem dla ludzkości, dlatego wszyscy powinni móc korzystać z ich dobrodziejstw - pisze Benedykt XVI. Orędzie jest skierowane przede wszystkim do młodych ludzi, określonych jako "cyfrowe pokolenie".

- Dostęp do telefonii komórkowej i komputerów oraz ich globalny zasięg dzięki sieci pozwala na błyskawiczne wysyłanie słów i obrazów do najodleglejszych zakątków świata - zauważa papież. Podkreśla też, że nowe technologie zaspokajają odwieczne pragnienie człowieka kontaktu z innymi.

Jednocześnie Benedykt XVI ostrzega przed zaniedbywaniem z tego powodu najbliższego realnego otoczenia i przed obsesyjnym surfowaniem po wirtualnym świecie.

Użytkownikom i nadawcom nowych mediów Benedykt XVI przypomina, że muszą one służyć dialogowi i przyjaźni, a przekazywane treści powinny szanować godność człowieka. Należy więc wykluczyć z internetu to, co podsyca nienawiść i nietolerancję, pozbawia piękna i intymności ludzką seksualność, wykorzystuje słabszych i bezbronnych.

Na zakończenie orędzia Benedykt XVI wzywa młodych katolików do ewangelizacji tego - jak to ujmuje - "cyfrowego kontynentu".
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.