Facebook Google+ Twitter

Papież do młodych: nie lękajcie się świata i przyszłości

Benedykt XVI mówił wczoraj wieczorem młodym katolikom z całego świata, aby nie lękali się świata ani przyszłości. Przekonywał też zebranych na czuwaniu w bazie lotniczej Cuatro Vientos, że wiara uwzniośla i udoskonala najwyższe ideały.

 / Fot. PAP/EPA/JAVIER LIZONW czuwaniu z papieżem na lotnisku wzięło udział około 1,5 mln pielgrzymów. Papież chodził na początku między sektorami i witał się z młodymi.

Niestety warunki atmosferyczne, w szczególności ulewa i wiatr, spowodowały, że papież musiał przerwać swoje przemówienie. Po polepszeniu się pogody pozdrowił młodych w ich językach. - Drodzy młodzi przyjaciele z Polski! To nasze modlitewne czuwanie przenika obecność Chrystusa. Pewni jego miłości zbliżcie się do Niego płomieniem waszej wiary. On was napełni swoim życiem. Budujcie wasze życie na Chrystusie i Jego Ewangelii. Z serca wam błogosławię - tymi słowami zwrócił się do pielgrzymów z Polski.

Słowa całego przemówienia, przygotowanego wcześniej przez papieża, publikuje
portal kai.pl. - Drodzy przyjaciele, niech żadne nieszczęście was nie paraliżuje! Nie lękajcie się świata ani przyszłości, ani swej słabości. Pan pozwolił wam żyć w tej chwili dziejowej, aby dzięki waszej wierze nadal rozbrzmiewało Jego Imię na całej ziemi - zwraca się do młodych papież.

Benedykt XVI utwierdza młodzież w przekonaniu, że powinni zaproponować światu, w którym panuje kultura relatywistyczna odrzucająca prawdę i jej poszukiwanie, wartość wiary w Jezusa jako zbawiciela wszystkich ludzi i źródło nadziei naszego życia.

W przemówieniu papież zachęca też młodych, aby prosili Boga, by pomagał im odkrywać drogę powołania w społeczeństwie i Kościele. Podkreśla, że jedni są powołani do życia w małżeństwie, a inni w kapłaństwie czy w życiu konsekrowanym.

- Zapraszam was zatem, abyście trwali teraz na adoracji Chrystusa, rzeczywiście obecnego w Eucharystii. Do rozmawiania z Nim, do przedkładania Mu waszych pytań i do słuchania Go. Drodzy przyjaciele, modlę się za was z całej duszy. Błagam was o modlitwę także za mnie. Prośmy Pana w tę noc, pociągani pięknem Jego miłości, abyśmy żyli zawsze wiernie jak Jego przyjaciele - zachęca papież młodych.

W niedzielę kończy się wizyta Benedykta XVI w Madrycie. Rano odprawi jeszcze mszę świętą na lotnisku Cuatro Vientos i wygłosi homilię. W godzinach wieczornych zostanie pożegnany przez władze państwowe i kościelne. Papież bierze udział w 26. Światowych Dniach Młodzieży.

źródło: kai.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.