Facebook Google+ Twitter

Papież do młodzieży: Nieście nadzieję światu. Liczy się serce

Ojciec Święty, podczas środowej audiencji generalnej - prosił młodych ludzi przed Bazyliką Watykańską i wszędzie, gdzie jest słuchany, aby nieśli nadzieję na świecie "postarzałym" z powodu wojen, zła i grzechu. "Naprzód, młodzi!" – wezwał.

 / Fot. Wikimedia CommonsPapież Franciszek od początku pontyfikatu naucza, prosi, radzi, wskazuje, przypomina, m.in. kapłanom: "Idźcie tam, gdzie jest cierpienie". Bardzo mocno podkreśla w swoich wystąpieniach, że duchowny powinien kojarzyć się z posługą i być w swojej służbie jak najbliżej ubogich, opuszczonych, bezdomnych, odrzuconych, chorych i potrzebujących.

Przypomina także wierzącym i niewierzącym, w tym szczególnie politykom różnych opcji i rządzącym: "Przemieńcie nienawiść w miłość a zemstę w przebaczenie". W wielkanocnym orędziu, wielotysięcznemu tłumowi na placu Świętego Piotra przed Bazyliką Watykańską i wszystkim ludziom na świecie, życzył pokoju i przejścia do "wolności miłości i dobra".

Wieczorem w Wielki Piątek, na zakończenie Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum, mówił do chrześcijan, że "Bożą odpowiedzią na zło tego świata" jest krzyż - czytamy w Krzyż jest odpowiedzią chrześcijan. Prosił, aby słowo "krzyż", wszystkim wiernym na całym świecie, towarzyszyło przynajmniej do końca Świąt Wielkanocnych.

We środę, 3 kwietnia 2013 roku, papież Franciszek - podczas audiencji generalnej - wezwał młodych ludzi, zgromadzonych przed Bazyliką Watykańską, ale także wszędzie tam, gdzie jest słuchany, aby nieśli nadzieję na świecie "postarzałym" z powodu wojen, zła i grzechu. "Naprzód, młodzi!" - mówił wśród entuzjazmu, gromkich okrzyków i wielkich braw 30 tysięcy wiernych.

"Zmartwychwstanie Chrystusa to nasza siła" - podkreślił Ojciec Święty w czasie spotkania z tłumem na placu Świętego Piotra. Apelował i nauczał, prosząc jednocześnie: "Dajmy się zmienić przez jego siłę, aby także poprzez nas, na świecie znaki śmierci ustąpiły miejsca, znakom życia".

W pewnym momencie zauważył: "Widzę, że na placu jest wielu młodych ludzi. Oto młodzi chłopcy i dziewczęta! Wam mówię: Nieście tę pewność, że Pan żyje i idzie obok nas w życiu. To jest wasza misja" - wskazał papież Franciszek.

Dodał również: "Nieście tę nadzieję. Trzymajcie się tej nadziei niczym kotwicy, trzymajcie mocno sznur"! "Wy, świadkowie Jezusa nieście świadectwo, że Jezus żyje, to da nam nadzieję, nadzieję w tym trochę postarzałym świecie z powodu wojen, zła, grzechu. Naprzód, młodzi!" - wezwał jakby wojskowym językiem, papież Franciszek, o czym czytamy w Nieście nadzieję światu.

Burzą silnych klasków i radosnych uczuć nagrodzono jego słowa o wyjątkowej roli kobiet. Jak przypomniał - "kobiety są pierwszymi świadkami Zmartwychwstania". "To jest piękne, bo to jest misja kobiet, matek i babć" – powiedział słowami oceny.

Przypomniał, że dla Boga "liczy się serce", bez względu na to, "czy jesteśmy otwarci na Niego, czy jesteśmy jak dzieci pełne ufności". "To budzi refleksję nad tym, ile kobiety uczyniły na drodze wiary i ile wciąż czynią, by otworzyć drzwi Panu, by go głosić" - powiedział Ojciec Święty. Przed rozpoczęciem audiencji, papież długo objeżdżał w papamobile plac przed Bazyliką Świętego Piotra, pozdrawiając zgromadzonych wiernych i błogosławiąc dzieci.

W dzisiejszej audiencji na placu Świętego Piotra, udział wzięli m.in. prymas Polski arcybiskup Józef Kowalczyk oraz były sekretarz Jana Pawła II, metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Według "Rzeczpospolitej" papież Franciszek wybrał abpa Mieczysława Mokrzyckiego, na miejsce odchodzącego na emeryturę abpa Mariana Gołębiewskiego, nowym arcybiskupem wrocławskim?

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jestem wielką fanką papieża Franciszka . Jego spontaniczność , uśmiech , prostota niesie nadzieję .
Młodzież jest przyszłością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słuszna prawda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.