Facebook Google+ Twitter

Papież Franciszek: Dwór w Watykanie jest trądem papiestwa, a papieże narcyzami

Papież Franciszek zamierza przeprowadzić reformę w Kurii. "Wizja Kurii zaciemnia obraz świata. Nie podzielam takiej wizji. Zrobię wszystko, by to zmienić" - powiedział gazecie "La Repubbica".

 / Fot. Edgar Jiménez, CC 2.0Papież Franciszek udzielił wywiadu "La Repubblice", w którym obiecał, że zmieni oblicze Watykanu. "Głowy Kościoła były często narcyzami, którym schlebiali ich dworzanie. Dwór jest trądem papiestwa" - mówił.

Papież zwrócił także uwagę na rolę Kurii. Stwierdził, że zarządza sprawnie całym Watykanem (pełni taką rolę jak centrum dowodzenia w armii), ale jest skoncentrowana wyłącznie na własnych interesach. To może wpływać na obraz Watykanu w oczach wiernych. "Wizja Kurii zaciemnia obraz świata. Nie podzielam takiej wizji. Zrobię wszystko, by to zmienić" - obiecał, po czym dodał: "To jest Kościół, to nie przypadek, że słowo to różni się od Stolicy Apostolskiej".

Papież Franciszek pochylił się także nad młodzieżą. "Jak można żyć bez pamięci o przeszłości i bez pragnienia patrzenia w przyszłość budując projekty, przyszłość, rodzinę?" - pytał, mając na myśli bezrobocie młodych. Przyznał, że to właśnie problemy młodzieży z pracą oraz samotność starszych ludzi to obecnie dwa największe problemy Kościoła. "Kościół musi czuć się odpowiedzialny zarówno za duszę, jak i za ciała" - ocenił.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.