Facebook Google+ Twitter

Papież Franciszek i prezydent Putin o Bliskim Wschodzie. "Pilna potrzeba powstrzymania przemocy w Syrii"

35 minut trwało dzisiejsze spotkanie papieża Franciszka z prezydentem Putinem. Prezydent Rosji przekazał pozdrowienia od patriarchy Cyryla, ale, wbrew oczekiwaniom mediów, zaproszenia do Moskwy nie było. Centralny punkt spotkania stanowiła rozmowa na temat sytuacji w Syrii.

 / Fot. PAP/EPAGłównym tematem spotkania papieża Franciszka i prezydenta Putina była sytuacja w Syrii. Jak podaje "La Stampa, posiłkując się komunikatem Stolicy Apostolskiej, obaj przywódcy podkreślali "pilną potrzebę powstrzymania przemocy w Syrii oraz konieczność konkretnych działań na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu, a także zapewnienie pomocy humanitarnej ludności".

Prezydent Putin podziękował za list skierowany przez Ojca Świętego z okazji wrześniowego szczytu G20.

Jak podaje włoski dziennik, Stolica Apostolska podkreśliła dobre stosunki dwustronne pomiędzy Watykanem a Rosją i  / Fot. PAP/EPApoinformowała, że poniedziałkowa rozmowa pomiędzy papieżem a prezydentem Putinem przebiegła w bardzo dobrej atmosferze.

Podczas spotkania, prezydent Putin przekazał papieżowi pozdrowienia od patriarchy moskiewskiego Cyryla. Nie pojawiło się jednak zaproszenie do Moskwy. Rzecznik Watykanu Federico Lombardi powiedział, że nie jest tym zdziwiony, ponieważ nie było takich oczekiwań. Możliwe jest natomiast spotkanie zwierzchników Kościołów katolickiego i prawosławnego na gruncie neutralnym.

 / Fot. PAP/EPANa zakończenie 35-minutowej rozmowy, papież Franciszek i prezydent Rosji wymienili prezenty. Papież przekazał Putinowi mozaikę z widokiem Ogrodów Watykańskich, a Putin ikonę Matki Bożej Włodzimierskiej. Putin zapytał papieża czy lubi ikony, na co Franciszek odpowiedział twierdząco. Putin uczynił wtedy znak krzyża i pocałował ikonę. Papież Franciszek uczynił ten sam gest.

Po wizycie w Watykanie, Putin spotykał się dziś także z byłym premierem Romano Prodim, a następnie pojawi się na Kwirynale podejmowany przez Prezydenta Republiki Giorgio Napolitano. Wieczorem w Palazzo Grazioli zaplanowano kolację z Silvio Berlusconim, z którym Putin jest zaprzyjaźniony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.