Facebook Google+ Twitter

Papież Franciszek na podsłuchu. Ludzie Obamy inwigilowali go do konklawe?

Włoski tygodnik "Panorama" donosi, że służby USA podsłuchiwały także rozmowy przedstawicieli Watykanu - w tym przyszłego papieża Franciszka. Rzecznik Stolicy Apostolskiej twierdzi, że hierarchowie nie są zaniepokojeni tymi informacjami.

 / Fot. Casa Rosada, CC 2.0Według włoskiego tygodnika "Panorama", Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego podsłuchiwała przedstawicieli Watykanu aż do konklawe.

Aparatura miała być zainstalowana m.in. w hotelu, w którym mieszkał kardynał Jorge Mario Bergoglio, obecny papież Franciszek - informuje gazeta.pl. Inwigilowani byli biskupi oraz kardynałowie, a podsłuchem były objęte m.in. rozmowy dotyczące wyboru nowego prezesa watykańskiego banku Instytutu Dzieł Religijnych.

Doniesieniom tym zaprzeczyła zarówno NSA, jak i Stolica Apostolska. Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombard twierdzi, że hierarchowie nie są zaniepokojeni tymi informacjami, a on sam nic nie wie o rzekomych podsłuchach. Rzeczniczka NSA Vanee Vines stwierdziła z kolei, że informacje "Panoramy" nie są prawdziwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Amerykanie szukają terrorystów wszędzie tylko nie u siebie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cos`? wisi w powietrzu szykuje się powtórka z historii , jak to na tym świecie bywało i będzie.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Talleyrand podsumowałby zapewne krótko: To gorzej niż zbrodnia. To był błąd.

Jankesi są na najlepszej drodze do równie wielkiej kompromitacji jak swego czasu Imperium Zła. Starając się bez przerwy bawić w wyzwolicieli prawdziwych i rzekomych niewolników zostali w końcu ostatecznie zdemaskowani jako władcy marionetek. Jest to wydarzenie o kapitalnym znaczeniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.