Facebook Google+ Twitter

Papież Franciszek nie chce złota!

Papież Franciszek postanowił, że sygnet, który jutro nałoży mu dziekan Kolegium Kardynalskiego, kardynał Angelo Sodano będzie wykonany z pozłacanego srebra. Na konferencji w Watykanie zaprezentowano także nowy herb papieski.

Herb papieski /lastampa.it / Fot. Print ScreenPierścień Rybaka, zgodnie z definicją zawsze jest złoty, ale tym razem nowy papież Franciszek postanowił, że sygnet, który jutro nałoży mu dziekan Kolegium Kardynalskiego, kardynał Angelo Sodano będzie wykonany z pozłacanego srebra.

Na Pierścieniu Rybaka wybranym przez Franciszka, jak podaje La Stampa, znajduje się wizerunek świętego Piotra z kluczami, który zaprojektował zmarły w wieku 87 lat, w 2004 roku, w Mediolanie, Enrico Manfrini, nazywany "rzeźbiarzem papieży".

Jak poinformował rzecznik biura prasowego Watykanu, ksiądz Federico Lombardi, papież postanowił, że jego herb będzie połączeniem elementów tradycyjnych z tymi, które były mu bliskie, gdy był arcybiskupem Buenos Aires.

Podstawą herbu, który został zaprezentowany na konferencji prasowej jest niebieska tarcza, wokół której umieszczono tradycyjne symbole władzy papieskiej - skrzyżowane klucze (złoty i srebrny), czerwoną, przewleczoną przez klucze szarfę oraz tiarę.
Na tarczy, jako główny, największy element umieszczony jest bliski papieżowi symbol zakonu jezuitów, a pod nim znajduje się symbol Matki Boskiej - pięcioramienna gwiazda. Na herbie znalazła się także gałązka "Nardostachys jatamanasi", która uznawana jest za symbol św. Józefa z Nazaretu.

Na konferencji, ksiądz Federico Lombardi poinformował także, że Franciszek pragnie zachować swoje dawne, zaczerpnięte z homilii św. Bedy Czcigodnego, zawołanie biskupie "Miserando Atque Eligendo".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.