Facebook Google+ Twitter

Papież Franciszek podczas pasterki: "Nie lękajcie się, Bóg zawsze przebacza"

Papież Franciszek, podczas pierwszej w swoim pontyfikacie pasterki, przypomniał o najważniejszym przesłaniu Ewangelii: Bóg zawsze przebacza. Apelował też o przezwyciężenie pychy, fałszu oraz nienawiści.

 / Fot. PAP/EPAPielgrzymującym do ziemi obiecanej zawsze towarzyszy Chrystus - mówił Franciszek podczas pasterki w Bazylice św. Piotra - bo od jego przyjścia na świat, jest to już nasza wspólna podróż: Boga-Jezusa i człowieka. Przypomniał, że w trakcie tej wędrówki, w życiu każdego przeplatają się nawzajem wydarzenia mroczne i świetlane, zdrada i przejawy wierności, bunt i oznaki posłuszeństwa. Ale, co podkreślił papież, święta Bożego Narodzenia mają przypomnieć, że Jezus przyszedł na świat po to, by ludzi z ciemności wyzwolić.

Papież Franciszek apelował o przezwyciężenie grzechów: pychy, fałszu, prywaty i nienawiści, ale podkreślał też, że Bóg zawsze przebacza. - Jezus nie jest odległym, nierealnym ideałem, do którego próżno dążyć, ale jest sensem życia i historii, który rozbił swój namiot pośród nas - powiedział papież.

W noc Bożego Narodzenia modlitwa wiernych jest dedykowany w szczególności w intencji prześladowani z powodu swojej wiary.

Przed pasterką, podczas ceremonii odsłonięcia bożonarodzeniowej szopki na placu Świętego Piotra, zapalono świecę pokoju. Stojąca obok bożonarodzeniowa szopka jest darem archidiecezji Neapolu.

 / Fot. PAP/EPA / Fot. PAP/EPA / Fot. PAP/EPA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wiara katolicka jest trochę jak wizyta w urzędzie - każdy mówi co innego. Pani w okienku VI mówi, że tutaj tego druczku nie można złożyć, mimo że pani w okienku IV właśnie tu cię odesłała. Ksiądz z ambony mówi, że jak będziesz zły, to pójdziesz do piekła i zostaniesz na zawsze potępiony, potem włączasz telewizor i papież mówi, że Bóg zawsze wybacza... Jedno, co łączy dwie wspomniane instytucje to wola władzy, i fakt, że obydwie sięgają po nią tak nieudolnie. No, i jeszcze dodać należy, że obydwie mają ewidentny problem z interpretacją ustanowionych przez siebie przepisów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Franciszek jest dobroduszny , przebaczający , i stad duży podziw sieje w całym świecie . Za to mu bije brawo . ! Ale ośmielę się trochę przedstawić rzeczywistość Boga . Bóg Jest Miłością niewysłowioną , ale mylą się ci co myślą że zawsze będzie przebaczał , ? Prawda jest taka że ,On stwórca nas ludzi zna nas na wskroś , wie kto się nawróci a kto nie , i to z własnej nie przymuszonej woli , dlatego nazywa się Go Wszechwiedzącym , On zna mój początek przed moim narodzeniem na ten świat i również mój koniec . Jezus mówi , Dobry Pasterz życie swoje kladzie za owce swoje i ma moc je oddać i wziąć s powrotem . Przebaczenie wspaniałą rzeczą jest tego doświadczyć w swoim życiu osobistym , Jest kochającym Ojcem który szuka zaginionych owiec , tak jak w (przypowieść o synu marnotrawnym) , syn miał swój czas roztrwoni majątek swojego Ojca , ale najważniejsze jest to że syn marnotrawny wrócił i wyznał Mu swój grzech i właśnie za to otrzymał pierścień Ojcowski i została zrobiona uczta za nawróconego syna który był już umarłym w swoich grzechach , ale przyznał się , uznał swoja, winę . I za to Bóg Ojciec przyjmuje nas za swoich synów i córki królestwa Bożego . Życzę takiego przeżycia każdemu kto chce wrócić do Ojca niebiańskiego , wróć synu i wróć córko Bóg cie, wzywa jeśli usłyszysz Jego głos to swój głos oddaj i nie zatwardzaj swego serca i nie słuchaj podszeptów diabla , każdy ma swój czas dany przez Boga Ojca za życia na tej ziemi ale każdy ma go mniej lub więcej i co najciekawsze On wie które owieczki się nawrócą a które nie . Dlatego korzystając z tych świąt radosnych i nadchodzącego nowego roku życzę wszystkim czytającym te słowa , wróć synu i córko wróć do swojego kochającego cie, Ojca niebiańskiego . A jutro do nas już nie należy . Amen Brat roman. Szczęść wam Boże. Daj Boże.! Z Bogiem Bracia i siostry a nie z diabłem . ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.