Facebook Google+ Twitter

Papież Franciszek: Stworzę komisję ds. pedofilii. Kościół musi się bronić

Papież Franciszek ogłosił, że zamierza stworzyć komisję ds. pedofilii w Kościele. Komisja będzie uważnie sprawdzać kandydatów na przyszłych duchownych oraz pomagać ofiarom.

 / Fot. EPA/ETTORE FERRARIZ propozycją utworzenia komisji ds. pedofilii wystąpili kardynałowie. Papież Franciszek zaakceptował ich koncepcję i uznał, że w skład komisji wejdą eksperci, którzy będa mu doradzać, jak nie dopuszczać do takich sytuacji w Kościele.

Zespół będzie się zajmował szeregiem spraw: dokładnym sprawdzaniem kandydatów na przyszłych duchownych, pomaganiem ofiarom oraz opracowywaniem metod współpracy z władzami świeckimi. Komisja będzie również pracować z przełożonymi zakonów oraz z biskupami.

Do tej pory sprawami związanymi z nadużyciami seksualnymi zajmowała się Kongregacja Nauki Wiary. Mimo stworzenia komisji ds. pedofilii, kongregacja dalej będzie prowadzić dochodzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jestem ciekaw jak sobie powołany zespół poradzi z selekcją kandydatów oraz późniejszą współpracą z prokuratorami i policją. Myślę, że to krok w dobrym kierunku, o ile nie jest to wyłącznie dymna zasłona.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.12.2013 16:21

Kościół. Nie ofiary Kościoła. Wymowne "przejęzyczenie" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.