Facebook Google+ Twitter

Papież Franciszek ukarał rozrzutnego duchownego

Znany z rozrzutności biskup Franz-Peter Tebartz-van Elst z niemieckiego Limburga został wysłany przez papieża Franciszka na przymusowy urlop. Duchowny zasłynął m.in. budową rezydencji za około 40 mln euro.

Biskup Franz-Peter Tebartz-van Elst / Fot. EPA/ARNE DEDERTW Niemczech biskup Franz-Peter Tebartz-van Elst znany jest z umiłowania do luksusu. Jego rezydencja, wraz z kosztami zniszczenia pobliskich dróg i budynków, mogła pochłonąć nawet 40 mln euro. Niemieckie media dotarły do informacji, że sama wanna kosztowała... 15 tys. euro! W Niemczech głośno było również o kłótni duchownego z dziennikarzem, który zarzucił mu, że w podróż do Indii poleciał pierwszą klasą.

Dziennik "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" informuje, że biskup ukrywał przed Watykanem prawdziwe koszty budowy luksusowej rezydencji, aby uniknąć kontroli.

Jak podaje wyborcza.pl, Watykan wydał oświadczenie, w którym informuje, że "Biskup Franz-Peter Tebartz-van Elst nie może dłużej sprawować swojego episkopalnego posłannictwa". Papież Franciszek, który często powtarza, że duchowni powinni żyć skromnie, już w niedzielę wezwał do siebie rozrzutnego biskupa. Został on wysłany na przymusowy i urlop, a jego sprawą zajmie się specjalna komisja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękna "kara" :) Zobaczymy, co ta specjalna komisja orzeknie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.