Facebook Google+ Twitter

Papież Franciszek umieścił swój pierwszy wpis na Twitterze

"Dear friends, I thank you from my heart and I ask you to continue to pray for me. Pope Francis." - tak brzmi pierwszy "tweet" zamieszczony przez papieża Franciszka.

Profil @Pontifex na Twitterze / Fot. Print ScreenTwitter czyli według definicji wikipedii - "darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów." ma nowego użytkownika - papieża Franciszka, którego profil przez zaledwie 20 godzin zyskał prawie 2 miliony obserwujących.

Pierwszy tweet, czyli "krótka nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika" nowego papieża zawiera podziękowania i prośbę o modlitwę - "Drodzy przyjaciele, z serca wam dziękuję i proszę, abyście nadal modlili się za mnie. Papież Franciszek" . Wpis, który dostępny jest w 9 językach, prawie 30 000 osób przesłało dalej, a ponad 15 000 dodało do "ulubionych".

Ciekawe, czy słynący ze skromności, samodzielności i niekonwencjonalnych zachowań papież, swego pierwszego wpisu dokonał własnoręcznie, czy skorzystał z pomocy współpracowników?

Z dotychczasowych, budzących uśmiech, samodzielnych poczynań papieża największe zdumienie wywołał chyba telefon, który Franciszek wykonał, by porozmawiać z jego Generałem, do zakonu jezuitów w Rzymie. Zdumiony, młody portier o imieniu Andrea usłyszał wówczas w słuchawce - "dzień dobry, tu papież Franciszek, chciałbym rozmawiać z Ojcem Generałem”. Przekonany, że to żart miał zamiar, jak opowiadał, odpowiedzieć, że Generał rozmawia teraz z Napoleonem, ale na szczęście ugryzł się w porę w język.

Wcześniejszy wpis - "Habemus Papam Franciscum", który kilka godzin po wyborze kardynała Jorge Bergoglio na papieża, na profilu @Pontifex na Twitterze, został wykasowany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

To dobrze, że pojawił się papież dla którego internet nie jest narzędziem szatana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj, podczas inauguracji pontyfikatu pojawiły się kolejne wpisy, szczegóły tutaj link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.03.2013 14:38

O matko i córko :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekamy na pierwsze słitfocie na profilu srejsikowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.