Facebook Google+ Twitter

Papież: Ludzkości grozi kryzys moralny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-25 15:57

Mimo prześladowań, dyskryminacji, ataków i obojętności, a czasem wrogości, Kościół głosi wszędzie Ewangelię Chrystusa - przypomniał Benedykt XVI w orędziu świątecznym, poprzedzającym tradycyjne błogosławieństwo "Urbi et Orbi" z głównej loży bazyliki świętego Piotra.

Papież złożył życzenia na Boże Narodzenie w 65 językach, w tym także po polsku.

Papież przypomniał, że historia Kościoła zaczęła się w ubogiej grocie betlejemskiej i w ciągu stuleci stał się on źródłem światłości dla ludzkości. Dlatego rodzinie ludzkiej przeżywającej głęboki kryzys gospodarczy, ale bardziej jeszcze kryzys moralny oraz boleśnie zranionej przez wojny i konflikty, Kościół powtarza za pasterzami: "Pójdźmy do Betlejem", tam odnajdziemy naszą nadzieję.

Benedykt XVI wspomniał przede wszystkim o miejscu narodzenia Jezusa - Ziemi Świętej, której mieszkańców Kościół wzywa do porzucenia wszelkiej logiki przemocy i odwetu i do zaangażowania się na rzecz pokoju.

Mówił też o "umęczonym" Iraku oraz niewielkiej owczarni żyjących tam chrześcijan, padających ofiarą przemocy i niesprawiedliwości, gotowych jednak wnieść swój wkład w budowę obywatelskiej koegzystencji, przeciwnej logice starcia i odepchnięcia
sąsiada.

- Kościół solidarny jest z tymi, którzy cierpią z powodu klęsk naturalnych i ubóstwa, także w sytych społeczeństwach, którzy emigrują z powodu głodu, nietolerancji czy zniszczenia środowiska - powiedział papież, po czym złożył życzenia w 65 językach i udzielił uroczystego błogosławieństwa "Urbi et Orbi”- miastu i światu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.