Facebook Google+ Twitter

Papież modlił się za dzieci i o pokój w Ziemi Świętej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-25 08:00

Do położenia kresu przemocy i nadużyć wobec dzieci zaapelował Benedykt XVI w czasie pasterki, której przewodniczył w bazylice świętego Piotra. Papież modlił się o pokój na świecie, a szczególnie w Ziemi Świętej.

- Ponieważ w każdym dziecku widzimy odbicie dziecięcia z Betlejem, każde dziecko wymaga naszej miłości - powiedział Benedykt XVI. Dlatego - dodał - w szczególny sposób myślimy w tę noc o dzieciach, którym odmówiono rodzicielskiej miłości, które nie nie mają domowego ogniska oraz tych, które są brutalnie wykorzystywane jako żołnierze i stają się narzędziem przemocy.

Papież wspomniał też o dzieciach, które za sprawą pornografii i innych odrażających form wyzysku zranione są do głębi swojej duszy. Podkreślił, że trzeba uczynić wszystko, aby położyć kres udrękom tych dzieci.

Mówiąc o Betlejem, dodał papież, myślimy także o tym kraju, w którym żył Jezus i modlimy się, aby zapanował tam pokój i by ustały nienawiść i przemoc. - Ażeby obudziło się wzajemne zrozumienie i doszło do otwarcia serc, które otwiera granice - mówił Benedykt XVI.

Po mszy papież zaniósł figurkę Dzieciątka Jezus do szopki wewnątrz bazyliki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.