Facebook Google+ Twitter

Papież na wakacjach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-12 22:48

Nowy fortepian, grill oraz gigantyczny parasol czekają na Benedykta XVI w Les Combes we włoskich Alpach, gdzie po raz trzeci spędzi on część letnich wakacji.

Informując o tym pielgrzymów, papież przypomniał, że wielokrotnie wypoczywał tam jego umiłowany poprzednik Jan Paweł II.

"Ja także pokochałem to miejsce." - dodał Benedykt XVI, który był już w Les Combes w 2005 i 2006 roku. Tak jak wtedy papież zamieszka w domku wybudowanym w 2000 roku specjalnie dla Jana Pawła II. Niewielka miejscowość, licząca niespełna 600 mieszkańców, leży na wysokości ponad 1300 metrów nad poziomem morza.

Z papieskiego pokoju rozciąga się widok na najwyższy szczyt w Europie, Mont Blanc. Nie przypuszcza się jednak, by Benedykt XVI zdecydował się wspinać tak wysoko: w najbliższej okolicy, nawet nie wychodząc poza teren rezydencji, ma do dyspozycji kilka szlaków spacerowych.

W programie 16-dniowego pobytu są tylko dwa publiczne spotkania: w niedzielę 19 lipca krótka wizyta w pobliskim miasteczku Romano Canavese, gdzie urodził się watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone, a tydzień później Anioł Pański w Les Combes.

29 lipca prosto z Alp Benedykt XVI przeniesie się do Castel Gandolfo, gdzie pozostanie do września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.