Facebook Google+ Twitter

Papież o skandalu pedofilskim w Irlandii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-11 17:50

Benedykt XVI jest poruszony i zasmucony tym, co usłyszał od biskupów z Irlandii na temat pedofilii i nadużyć seksualnych, jakich dopuszczali się na nieletnich tamtejsi duchowni.

Papież chciał poznać z ust hierarchów irlandzkiego Kościoła katolickiego szczegóły najnowszego raportu, przygotowanego dla rządu w Dublinie.

Wysłuchawszy relacji biskupów Benedykt XVI ponownie wyraził głęboki żal z powodu czynów niektórych członków duchowieństwa, którzy - jak podkreślono w oficjalnym komunikacie Watykanu - "zdradzili obietnice złożone Bogu oraz zaufanie, jakie pokładały w nich ofiary, ich najbliżsi oraz całe irlandzkie społeczeństwo".

Papież wzywa katolików w Irlandii i na całym świecie do wspólnej modlitwy za ofiary nadużyć i zapewnia, że Kościół będzie z największą uwagą dociekał, jak mogło dojść do tak haniebnych wydarzeń i co zrobić, by nie mogły się one powtórzyć.

W komunikacie zapowiedziano poważne podejście do kwestii odpowiedzialności za ten skandal miejscowych hierarchów kościelnych, a także specjalny list Benedykta XVI do katolików irlandzkich w tej sprawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.