Facebook Google+ Twitter

Papież obiecuje, że będzie częściej surfował w sieci

Benedykt XVI przyznał, że zamieszania wokół ekskomuniki biskupa Williamsona dałoby się uniknąć, gdyby służby watykańskie częściej korzystały z internetu. W styczniu 2009 roku papież unieważnił ekskomunikę, którą obłożony został kontrowersyjny duchowny. To działanie wywołało protesty Żydów z całego świata, ponieważ Brytyjczyk znany jest z wypowiedzi negujących istnienie komór gazowych w Auschwitz.

hasło: biskup Williamson / Fot. screenW 1988 roku Williamson został uznany za ekskomunikowanego w związku z przyjęciem święceń biskupich bez zgody Jana Pawła II. 21 stycznia 2009 roku ekskomunika została zniesiona przez Benedykta XVI. Działanie owo wywołało kryzys w stosunkach na linii Watykan-Żydzi.

W swoim liście do przywódców Kościoła, o którym donosi CNN Benedykt XVI stwierdza, że częstsze korzystanie z zasobów sieci pomoże duchownym w przyszłości uniknąć tego typu kontrowersyjnych sytuacji. - Dostałem nauczkę, aby w przyszłości częściej zwracać uwagę na to źródło informacji - czytamy w liście.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.