Facebook Google+ Twitter

Papież oczekuje wyjaśnień. W dniu kanonizacji odbyło się przyjęcie na dachu jednej z prefektur

Papież Franciszek zażądał wyjaśnień dotyczących przyjęcia dla VIP-ów, jakie miało miejsce w dniu kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II na dachu jednej z prefektur watykańskich.

 / Fot. By Paralacre (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons27 kwietnia w dniu kanonizacji dwóch papieży na dachu Prefektury ds. Ekonomicznych zebrali się dziennikarze, politycy, biznesmeni wraz szefem Banku Watykańskiego, by uczestniczyć we mszy św. pod przewodnictwem papieża. Po uroczystości miało miejsce ekskluzywne przyjęcie - informuje włoski tygodnik "L'Espresso".

Wyjaśnień w tej sprawie zażądał papież, a uczestnicy przyjęcia zostali skrytykowani za snobizm i odseparowanie się od setek tysięcy wiernych, którzy brali udział w kanonizacji. Za winnego sytuacji uznano początkowo szefa Prefektury ds. Ekonomicznych kardynała Giuseppe Versaldiego. Ten jednak twierdz, że przyjęcie zorganizowano bez jego wiedzy, a on sam przebywał poza Rzymem. Twierdzi też, że nie wydał zgody na pozyskanie sponsorów imprezy, ani na finansowanie jej ze środków Stolicy Apostolskiej. "Papież Franciszek mówiąc eufemistycznie nie był z tego powodu zadowolony" - powiedział kardynał Versaldi.

Zdaniem kardynała przyjęcie było błędem, który wpłynął niekorzystnie na wizerunek Watykanu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.