Facebook Google+ Twitter

Papież pisze list do Irlandczyków. Ws. pedofilii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-17 13:27

Benedykt XVI wspiera irlandzki katolików. Tamtejszy Kościół - jak zaznaczył - pogrążony jest w "kryzysie wykorzystywania dzieci". Dlatego też papież napisał specjalny list. Podpis pod nim ma złożyć w najbliższy piątek.

Papież zapowiedział to w czasie audiencji generalnej, przemawiając do pielgrzymów z Irlandii. Zwracając się do Irlandczyków, którzy obchodzą dziś uroczystość swego patrona, świętego Patryka, Benedykt XVI nawiązał do wstrząsu, jakim dla tamtejszego Kościoła był - jak się wyraził - "kryzys wykorzystywania dzieci".

Potwierdził, że napisał specjalny list "dotyczący tej bolesnej sytuacji". Podpisze go w piątek, "w uroczystość świętego Józefa, strażnika Świętej Rodziny i patrona Kościoła powszechnego" i szybko wyśle. Benedykt XVI wyraził nadzieję, że list pomoże "w procesie skruchy, uzdrowienia i odnowy".

Zwracając się do Polaków, papież powiedział: "Przykład świętego Bonawentury, który z zapałem zgłębiał nauki kościelne, zachęca nas, by pogłębiać swoją wiedzę religijną poprzez studium naukowe, czytanie książek i prasy katolickiej oraz przez korzystanie z programów religijnych emitowanych w środkach przekazu". Pielgrzymi obecni na placu złożyli Benedyktowi XVI życzenia z okazji przypadających za dwa dni jego imienin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.