Facebook Google+ Twitter

Papież podał intencje modlitw na styczeń

Papież tuż na początku nowego roku ogłosił intencje modlitw na styczeń. Intencja ogólna dotyczy korzystania ze środków masowego przekazu, intencja misyjna - modlitwy o jedność wszystkich chrześcijan.

Uroczystość kanonizacyjna błogosławionego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego z udziałem pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Uroczystości prowadził papież Benedykt XVI. / Fot. PAP/Jacek TurczykAby młodzież umiała posługiwać się nowoczesnymi środkami masowego przekazu dla rozwoju osobistego i służby społeczeństwu. Tak brzmi intencja ogólna jaką ogłosił Benedykt XVI na styczeń 2010 roku.

Papież zwrócił uwagę na wielość możliwości jakie stwarzają środki masowego przekazu. Zdaniem papieża odpowiednie wykorzystywanie zdobyczy techniki umożliwia utrzymywanie kontaktu przez rodziny, a także szybkie i proste docierania do dokumentów, źródeł i odkryć naukowych przez studentów i naukowców.

Jednocześnie zachęcił do uczenia się i rzetelnego posługiwania się nowoczesnymi mediami, by dzięki temu można było skutecznie głosić Ewangelię o Chrystusie na „cyfrowym kontynencie”, a także świadczyć o wartościach jakie są kluczowe dla chrześcijan we współczesnym świecie.

Intencja misyjna dotyczy jedności wszystkich chrześcijan. Papież nawiązując do III Europejskiego Zgromadzenia Ekumenicznego, które odbyło się we wrześniu 2007, podkreślił, że jedność chrześcijan jest drogą do skuteczniejszego głoszenia Ewangelii wszystkim narodom.

Chrystus tylko wtedy będzie mógł być w pełni objawiany światu, a chrześcijanie będą mogli skutecznie świadczyć o Tym, „który jest drogą, prawdą i życiem” w świecie ogarnianym przez relatywizm, gdy nastanie jedność chrześcijan.

Także papież Benedykt XVI zwrócił uwagę, że intencja misyjna, jedność chrześcijan, jest sposobem na stawianie czoła bolesnym momentom historii.

Intencja modlitwy ogólnej oraz misyjne podawanej przez papieża nie musi być znana wiernym. Wystarczy wzbudzenie w sobie woli modlitwy w intencji Ojca Świętego i modlitwa, jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo, aby wziąć w niej udział. Równie ważne jest aby nie mylić intencji za Ojca Świętego z modlitwą w intencjach bliskich sercu papieża.

Źródło: „http://www.oecumene.radiovaticana.org/pol/Articolo.asp?c=346293”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.