Facebook Google+ Twitter

Papież poruszył problem nielegalnej imigracji do UE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-31 13:28

Papież Benedykt XVI wyraził zaniepokojenie wzrostem emigracji z Afryki do Europy. Po modlitwie na Anioł Pański zwrócił uwagę, że próby ucieczki z krajów afrykańskich często kończą się śmiercią emigrantów, gdy starają przedostać się przez Morze Śródziemne do Europy.

Papież podkreślił, że emigracja w naszych czasach jest spowodowana poczuciem utraty nadziei na lepsze życie. Wezwał zatem instytucje międzynarodowe, by zajęły się tym problemem. - Ten wyraz odpowiedzialności powinien towarzyszyć także krajom, z których pochodzą emigranci, aby postarać się wyeliminować jej przyczyny - dodał Benedykt XVI.

Papież wezwał też narody europejskie, które przyjmują emigrantów, by podjęły wspólne inicjatywy, aby wyjść naprzeciw potrzebom emigrantów. Dodał, że należy przy tym pamiętać, że jedyną niepodważalną wartością jest życie człowieka i trzeba je bronić.

Benedykt XVI zwrócił się także do Polaków. Nawiązał do dzisiejszej ewangelii i wezwał do naśladowania Chrystusa. Papież zaznaczył, że na tej drodze może nas czekać cierpienie. Dodał, że pokonując je i podążając za Chrystusem czeka nas zbawienie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.