Facebook Google+ Twitter

Papież potępił Pussy Riot

Jak podał portal Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, w czasie rozmowy z wysłannikiem patriarchy moskiewskiego metropolitą wołokołamskim Hilarionem, przebywającym w Watykanie, Benedykt XVI uznał "pusyriotki" za wrogów chrześcijaństwa.

Sonda

Jak należy ocenić tę wypowiedź Benedykta XVI?

„Poruszono również temat bezczeszczenia świątyń chrześcijańskich w różnych krajach, a w szczególności aktów wandalizmu, jakie miały miejsce w świątyni Chrystusa Zbawiciela. Papież Benedykt XVI wyraził swoją solidarność ze stanowiskiem Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego w tej sprawie i wyraził zdziwienie z powodu reakcji całego szeregu środków masowego przekazu na te wydarzenia.”

Tak brzmi w dokładnym przekładzie na język polski komunikat z rozmowy metropolity Hilariona z głową Kościóła Rzymsko-Katolickiego w tej sprawie, opublikowany wczoraj wieczorem na portalu Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego Partiarchatu Moskiewskiego. Biskup rzymski przeszedł następnie do rozmowy o prześladowaniach chrześcijan w wielu krajach świata, podkreślając konieczność przeciwstawienia się im wspólnym wysiłkiem katolików i prawosławnych.

Podejmując próbę analizy tego wydarzenia, włoski dziennik "La Stampa"” w swoim dodatku poświęconym sprawom watykańskim podkreśla, że szef służby prasowej Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi odmówił wszelkich komentarzy na temat tej wypowiedzi Ratzingera.

Jednocześnie przypomina, że tego samego dnia Synod Episkopatów Europy wyraził się niezwykle podobnie w liście otwartym, skierowanym na ręce Hilariona, zaznaczając: „głęboką troskę z powodu licznych i przypadków narastającej dyskryminacji wobec chrześcijan w różnych krajach, a także antychrześcijańskich i antykościelnych wystąpień, które pojawiły się w ubiegłych miesiącach zwłaszcza w Federacji Rosyjskiej.”

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Roman Dlugosz 20.10.2012 12:33 - Rosja jest krajem INNYM niz Polska, tak samo jak Polska jest krajem INNYM niz Rosja. A więc co kraj, to obyczaj; nie wszędzie tak tańcuja, jak im Watykan zagra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Roman Długosz. Proszę wskazać jeden kraj w Europie, gdzie stan opisany słowami "totalna obłuda , fałsz i zakłamanie , kto ma władze ten robi co musie podoba itd." nie ma miejsca. Co do mnie, mogę bez wahania pokazać tylko jedno miejsce na mapie politycznej naszego kontynentu, a z wahaniem może jeszcze trzy. Natomiast przypisywanie tego stanu wyłącznie czy też przede wszystkim względnie w szczególnym nasileniu Rosji to moim skromnym zdaniem... Hm... Mądremu dość po słowie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Vox populi vox Dei - popatrzmy na wyniki sondy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Książka Tadeusza BREZY: "Brama spiżowa", Czytelnik 1961 jest wciąż aktualna: także w tym przypadku! Ostatnio TV ARTE podaje tematy - w późnych godzinach wieczornych - o konfrontacjach między Państwem Włoskim, a Watykanem - zwłaszcza w okresie faszyzmu i II Wojny światowej! Co do orzeczenia papieża i umywania rąk wobec kobiet wysyłanych na Sybir, mam nadzieję, iż odpowie za swój postępek przed Najwyższym Sędzią!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczerze za mało szczegółów co Ratzinger miał na myśli , ale jeżeli chodzi o Rosję to ten kraj szadzi się swoimi prawami , słowem totalna obłuda , fałsz i zakłamanie , kto ma władze ten robi co musie podoba itd. Mowie to z własnego doświadczenia ale chyba każdy może sobie wyobrazić co się dzieje w Rosji . No cóż Bóg pozwolił żyć obydwu do końca a potem sad Boz`y ich wszystkich dosięgnie , chrońmy co się jeszcze da ochronić w naszym kraju który niestety idzie na manowce .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Muzułmanów już obraził przemawiając w Ratyzbonie. Teraz nie chcą go zaprosić. Zaś co do mnie, widzę, że wschodnim zwyczajem dybie się na skórę posłańca przynoszącego złe wieści. Moim nienawistnikom mam do przekazania tylko jedno: dopóki jeden Polak będzie tak nienawidzić drugiego za odmienne poglądy i z byle jakiego innego powodu, obcy będą z nas szydzić ile tylko zechcą. W każdej sprawie, od Oświęcimia przez Smoleńsk po narodowość Kopernika. Dicit!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taaak. Wrogowie chrześcijaństwa? Ale muzułmanie nie, bo mają wiarę i wartości?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.