Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27259 miejsce

Papież pozdrowił uczestników II Światowego Kongresu Miłosierdzia

"Moi drodzy, przez wspólną refleksję i modlitwę umacniajcie waszą ufność w Panu, abyście skutecznie nieśli światu radosną wieść, że miłosierdzie jest źródłem nadziei" - tymi słowami Benedykt XVI pozdrowił uczestników WACOM 2011, którzy wzięli tłumnie udział w uroczystej mszy św. w łagiewnickim sanktuarium.

Niedzielna msza św. odbyła się pod przewodnictwem kard. Stanisława Ryłko / Fot. Materiały prasoweW niedzielę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyła się uroczysta msza św. z udziałem ok. 2 tys. osób. Liturgia obyła się pod przewodnictwem przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Świeckich, kard. Stanisława Ryłko. Wobec olbrzymiej skali piętrzących się problemów, zagrożeń i kryzysów, światu dzisiejszemu - zwłaszcza młodemu pokoleniu - grozi utrata wiary w przyszłość. Dlatego w sanktuarium łagiewnickim szukamy przede wszystkim motywów nadziei, wpatrując się z wiarą w oblicze Miłosiernego Jezusa i wsłuchując się w Jego słowa skierowane do Siostry Faustyny: "Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego - mówił w homilii watykański duchowny.

Kard. Stanisław Ryłko podczas niedzielnej homilii / Fot. Materiały prasowePodkreślił on również, że tak liczne uczestnictwo w niedzielnej mszy św. świadczy o tym, że świadectwo Bożego Miłosierdzia dotarło nawet do najodleglejszych zakątków świata. Świat dzisiejszy, który cierpi na erozję nadziei, bardzo potrzebuje apostołów, czyli autentycznych świadków Bożego miłosierdzia. Kim oni są? Czym się odznaczają? Przede wszystkim są to ludzie, którzy sami w swoim życiu spotkali miłosiernego Chrystusa i pozwolili, aby dotknął ich osobiście, aby przemienił ich życie... I od tej pory czują się wewnętrznie przynagleni, aby dawać o tym świadectwo wobec bliźnich - mówił kard. Ryłko.

 / Fot. Materiały prasoweNiewątpliwie wielkim przeżyciem dla wszystkich zgromadzonych w łagiewnickim sanktuarium było specjalne przesłanie Benedykta XVI, które skierowane zostało do uczestników II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia. Ze szczególnym pozdrowieniem zwracam się do organizatorów i uczestników II Międzynarodowego Kongresu Miłosierdzia Bożego, który w tych dniach odbywa się w Krakowie-Łagiewnikach. Moi drodzy, przez wspólną refleksję i modlitwę umacniajcie waszą ufność w Panu, abyście skutecznie nieśli światu radosną wieść, że miłosierdzie jest źródłem nadziei - powiedział podczas niedzielnej modlitwy anioł pański papież.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A może by tak kościół zaczął porządki od siebie i w pierwszej kolejności wyrzucił wszystkich księży żyjących w niezgodzie z regułami? Z każdej innej normalnej organizacji nieprzestępczej pedofile, oraz osoby łamiące wewnętrzne reguły (np celibat) wyleciały by z miejsca, a kościół dalej ich hołubi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Beato, dała się Pani poznać jako osoba wrażliwa na los chorych dzieci, zamieszczając w serwisie liczne apele o pomoc dla nich. To bardzo chwalebne i szlachetne - w pełni to doceniam. Z drugiej zaś strony pieje Pani z zachwytu nad satrapą przyodzianym w złote szaty i purpurę. Czy posiada Pani świadomość, ile warte są buty Pani idola? Może trudno to Pani ogarnąć, ale można by za nie nakarmić biedną wioskę w Afryce. Zanim więc zacznie się Pani zachłystywać miłosierdziem w wykonaniu Krk i jego zwierzchnika, proszę pomyśleć o rzeczonych butach, na przemian z widokiem dziecka oczekującego na operację, połączonego ze zbiórką pieniędzy potrzebnych do jej wykonania. A to tylko buty - nieprawdaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sebastian Mikolajczyk
  • Sebastian Mikolajczyk
  • 02.10.2011 23:37

Boże miłosierdzie, papierz ktory był w bojówkach Hitlerjugend a teraz taki nad wyraz miłosierny i jego mowa trawa o tym ile to pracy przed nami? Przed kim nami? Ano przed całym narodem płacącym ciężkie podatki które to póżniej utrzymują kościoły katolickie z ich zboczeńcami krzewiącymi pedofilię w szkołach i na lekcjach religii za które to my, obywatele musimy im jeszcze płacić? Skoro głoszenie słowa Bożego (cokolwiek to oznacza bo i tak głosicie tylko to co wam wygodne a to co nie dawno zniknęło z oryginalnej publikacji biblii) jest powołaniem to czemu nie robicie tego jak ten wasz pan Bóg przykazał - w pokorze, ubustwie i bez zapłaty tylko każecie sobie ciężko płacić za głoszenie ciemnoty a do tego jescze dajecie upust swoim fanaberiom seksualnym i gwałcicie bezbronne dzieci? Czemu tak się dzieje? Na szczeście sami już zauważacie kryzys, dadchodzi schyłek ciemnoty ogłupianego narodu a wraz z wymarciem pokolenia moherów wymrze i bezgraniczna ślepota w sluchaniu tych głupot i przyjmowaniu bezkrytycznie wszystkiego co pedofile w sutannach będą mieli ochotę głosić z ambony. Nadchodzi czas przetarcia oczu i...jak to mówią chwała Bogu :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr Fist
  • Piotr Fist
  • 02.10.2011 23:33

Miłosierdziem bożym was obdarzę, tak może gada ksiądz wykorzystujący młode dziewczęta lub chłopców. Przestańcie i nie rozśmieszajcie mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobra relacja z kolejnego dnia Światowego Kongresu Miłosierdzia Bożęgo:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.