Facebook Google+ Twitter

Papież: prezerwatywy dopuszczalne "w konkretnych przypadkach"

Papież zgadza się na używanie prezerwatyw, ale tylko w konkretnych przypadkach - tak wynika z fragmentów najnowszej książki papieża Benedykta XVI, które zostały opublikowane przez watykańską gazetę.

- Użycie prezerwatyw jest dopuszczalne w konkretnych przypadkach, gdzie występuje zwiększone ryzyko zakażeniem wirusem HIV - miał powiedzieć papież, jako przykład podając mężczyzn uprawiających prostytucję. Zastrzegł też, że prezerwatywy nie są prawdziwym i moralnym rozwiązaniem. Mogą być one jednak pierwszym krokiem do innej, bardziej ludzkiej seksualności.

Swoje zdanie papież Benedykt XVI przedstawił w serii rozmów, jakie przeprowadził z nim niemiecki dziennikarz Peter Seewald. Rozmowy te zostały zebrane w książkę pt. "Papież, Kościół i znaki czasów", która ma się ukazać już we wtorek.

Do tej pory stanowisko kościelne stanowczo zakazywało jakiejkolwiek formy antykoncepcji, nawet jeśli miała ona na celu ochronę przed HIV czy chorobami wenerycznymi.. Za to stanowisko papież był ostro krytykowany, szczególnie naraził się podczas ubiegłorocznej
wizyty w Kamerunie, gdzie oświadczył, że używanie prezerwatyw nie powstrzyma rozszerzania się epidemii HIV/AIDS i może nawet spotęgować problem.

źródło

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

mini...
  • mini...
  • 21.11.2010 09:51

Natura nie podlega żadnej ideologii i nie trzyma sie sztywnych zasad.Natura ewoluuje.Jak ktos za nią nie nadąża,to potem musi się nieźle napocić i tłumaczyć z irracjonalnych dogmatów,które siłą rzeczy staja sie archaizmami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Źle mnie Pani zrozumiała, to ważne, by ta wiadomość się rozpowszechniła, dlatego powiązałam dwa źródła. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z całym szacunkiem dla pani Jadwigi, ona tylko wrzuciła linka, a mnie chwilę zajęło tłumaczenie tekstu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwiga Kowalczyk: link wykopała tę informację już ponad pół godziny temu tutaj: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.