Facebook Google+ Twitter

Papież spotka się z Ingrid Betancourt

Ingrid Betancourt, która spędziła sześć lat w niewoli, w rękach kolumbijskich rebeliantów, zostanie 1 września przyjęta przez papieża Benedykta XVI, w Castel Gandolfo.

Była kandydatka na prezydenta Kolumbii złoży w dniach 1-3 września wizytę w Rzymie, w czasie której zostanie też przyjęta przez prezydenta Włoch Giorgio Napolitano, ministra spraw zagranicznych Franco Frattini'ego i przewodniczącego Izby Deputowanych Gianfranco Fini'ego.

Gdy w lipcu Betancourt odzyskała wolność, Benedykt XVI, który wielokrotnie apelował do porywaczy o jej uwolnienie, a w lutym 2008 roku przyjął jej matkę, Yolandę Pulecio, wystosował do niej telegram z gratulacjami.

To bardzo dobra wiadomość, która budzi wielką satysfakcję i daje nadzieję osobie, która wiele wycierpiała dla swego kraju, Kolumbii- mówił w imieniu papieża rzecznik Watykanu, ksiądz Federico Lombardi.

Ingrid Betancourt została porwana w 2002 r. przez rebeliantów z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC), gdy jako kandydatka na prezydenta Kolumbii prowadziła na kontrolowanych przez rebeliantów terytoriach kampanię wyborczą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.