Facebook Google+ Twitter

Papież spotka się z ofiarami brytyjskich księży

Katolickie źródła podają, że podczas pielgrzymki do Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie Benedykt XVI odwiedzi osoby wykorzystywane seksualnie przez księży - pisze "The Guardian".

Benedykt XVI - wikipedia.org / Fot. wikipediaPapieska wizyta w Wielkiej Brytanii ma odbyć się w dniach 16-19 września br., a spotkanie z osobami wykorzystywanymi przez duchownych miałoby nastąpić w ostatnich dniach pielgrzymki, prawdopodobnie 18 września po Mszy Świętej w Katedrze Westministeru.

Arcybiskup Westministeru, Vincent Nichols, powiedział, że do organizowania spotkań z ofiarami księży w Wielkiej Brytanii podchodzi się z ostrożnością.

Rząd brytyjski poinformował natomiast, że wszelkie luki w planie wizyty będą wykorzystane na odpoczynek dla papieża ze względu na jego wiek.

Za organizację pielgrzymki odpowiada prałat Andrew Summersgill sekretarz generalny episkopatu Anglii i Walii.

83-letni Benedykt XVI podczas pielgrzymki, ma wygłosi 10 przemówień i odprawić 4 msze w Edynburgu, Glasgow, Londynie i Birmingham. W planie jest również spotkanie z Królową, premierem Davidem Cameronem (przeznaczone jest na to 20 minut) oraz liderem Liberalnych Demokratów, Nickiem Cleggiem (10 minut).

W kwietniu papież spotkał się już z ośmiorgiem wykorzystanych na Malcie. Wizyta była częścią odpowiedzi Kościoła na falę nadużyć ze strony księży w stosunku do młodych ludzi. Liczne w ostatnim czasie afery pedofilskie mocno nadszarpnęły pozycję Kościoła katolickiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.