Facebook Google+ Twitter

Papież spotkał się z hiszpańskimi naukowcami

W ramach 26. Światowych Dni Młodzieży Benedykt XVI spotkał się z hiszpańskimi naukowcami. Papież wspominał swoje pierwsze kroki, które stawiał jako naukowiec. Poruszył też problem prawdy w nauce.

Papież spotkał się z hiszpańskimi naukowcami / Fot. PAP/EPA/CLAUDIO ONORATISpotkanie papieża z przedstawicielami hiszpańskiego świata nauki w Bazylice klasztoru św. Wawrzyńca w Eskurialu miało niezwykły charakter. Benedykt XVI nie występował tylko w roli głowy Kościoła, ale także profesora. Joseph Ratzinger w 1957 roku habilitował się rozprawą o św. Bonanwenturze. Rok później został profesorem kolegium we Fryzyndze.

- Kiedy jestem pośród was przypominają mi się moje pierwsze kroki jako profesora na Uniwersytecie w Bonn. Kiedy było jeszcze widać blizny pozostawione przez wojnę oraz wiele niedostatków materialnych, wszystko przezwyciężano entuzjazmem pasjonującej działalności, kontaktem z kolegami z różnych dyscyplin oraz pragnieniem udzielenia odpowiedzi na niepokoje studentów o sprawy ostateczne i fundamentalne - wspominał Benedykt XVI.
Papież odniósł się do motta tegorocznych Światowych Dni Młodzieży „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze”. Zdaniem Ojca Świętego powinno być źródłem światła dla naukowców.

Benedykt XVI dużo słów poświęcił misji naukowców i roli uniwersytetu we współczesnym świecie. - W istocie uniwersytet był i jest nadal powołany, by zawsze był domem, w którym poszukuje się prawdy właściwej osobie ludzkiej - mówił papież.

Według papieża, naukowcy powinni być wierni Ewangelii zasadom z jej wypływającym oraz powinni szukać prawdy, która jest w nauce najważniejsza.

Dziś papież zjadł też obiad z przedstawicielami młodych z różnych państw świata oraz spotkał się z premierem hiszpańskiego rządu w nuncjaturze apostolskiej. To drugi dzień jego wizyty w Madrycie.

źródło: kai.pl


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Antypapież
  • Antypapież
  • 20.08.2011 19:46

No to powinien pisać habilitacje co najmniej z przypadku niepokalanego poczęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
papież
  • papież
  • 19.08.2011 22:25

Papież to wybitny intelektualista. Wielki teolog.

Komentarz został ukrytyrozwiń
b16
  • b16
  • 19.08.2011 20:37

> Joseph Ratzinger w 1957 roku habilitował się rozprawą o św. Bonanwenturze.

Rozprawą o św. Bonanwenturze - to się nazywa rozprawa godna naukowca...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.