Facebook Google+ Twitter

Papież spotkał się z wiernymi w miejscu gejowskiej imprezy

W dniach 9-14 września wierni mogą spotkać się z Benedyktem XVI na jego kolejnej pielgrzymce, tym razem po Bawarii. Papież powitał ich na Marienplatz. Tam, gdzie niespełna miesiąc temu miała miejsce gejowska impreza.

Para tańczących gejów tam, gdzie za miesiąc będzie przemawiał papież. Ze zdjęć prywatnych Joanny Kornas. Dokładniej, w dniach 12 i 13 sierpnia 2006 roku w Monachium odbywała się impreza Christopher Street Day. Na Marienplatz rozstawiona była scena i kilka namiotów. Pogoda była nieciekawa, ludzi niewielu, głównie turyści, którzy uprzednio zaplanowali wycieczki. Nikt gejami i ich muzyką specjalnie się nie przejmował, ludzie tylko czasem przystawali i z ciekawością (i aparatami w rękach) patrzyli, jak homoseksualiści tańczą na placu, zapraszając do zabawy innych. Żadnych anty-imprez, żadnych skinheadów, po prostu zwykła zabawa. A prawie miesiąc później w tym samym miejscu, gdzie homoseksualiści przypominali o swoim istnieniu i swoich prawach, pojawia się papież.

Oto ciekawy znak naszych czasów – tam, gdzie co roku zjeżdżają „sodomici”, tam i zatrzymuje się papież. I nikt się nie bulwersował, że Benedykt XVI będzie musiał stąpać po tej samej ziemi co „Schwule”, nikt w arcykatolickiej Bawarii nie rzucał w gejów jajkami, aby wyperswadować im stąpanie po ziemi, która za miesiąc miała być już święta. Po prostu idealna wizytówka dla chrześcijaństwa. W tym samym miejscu, gdzie bawią się homoseksualiści, "bawi" i papież. Tolerancja, miłość do bliźniego, brak jakiejkolwiek złości. Tylko pozazdrościć. Ciekawi mnie tylko jedno… U ilu katolików odezwały się mordercze instynkty, kiedy usłyszeli, co działo się na Marienplatz miesiąc temu?

Christopher Street Day 2006 w Monachium. Ze zdjęć prywatnych Joanny Kornas.Gejowska flaga na tle ratusza na Marienplatz. Ze zdjęć prywatnych Joanny Kornas.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gdyby nie ten artykuł, to nawet bym nie wiedział o tej imprezie. Może Papież był niedaleko miejsca, po którym stąpał p.Adolf? Chyba te wszystkie ścieżki przemierzył z piwem nim ruszył na Słowian i Żydów? Zatem to pewnie idealna wizytówka dla chrześciajaństwa - papież wszystkich kocha. Jak Jezus. I tak powinno być.
Ciekawe, który z papieży pozytywnie jako pierwszy wypowiedział się o homoseksualistach? Czy ktoś ma dane na ten temat? Chciałbym mniej wiecej wiedzieć, ile lat jestem za oficjalnym stanowiskiem Watykanu... Może szybciej je zmodyfikuję?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.