Facebook Google+ Twitter

Papież ssący sutek świni z twarzą o. Rydzyka. Ryszard Nowak składa donos do prokuratury na The Krasnals

"Bitwa pod Grunwaldem/Statek Głupców" The Krasnals, to współczesna wersja obrazu Jana Matejki i Hieronima Boscha. Od 4 kwietnia można ją oglądać w PBG Gallery Skalar Office Center w Poznaniu, gdzie The Krasnals odebrali nagrodę „Arteonu” za 2003 rok. „Obraz znieważa o. Tadeusza Rydzyka i papieża Jana Pawła II” - uznał Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą i złożył zawiadomienie do prokuratury.

The Krasnals "Bitwa pod Grunwaldem". 2012. Olej na płótnie. 430 x 990 cm. Fragment nr 6 „Gwiazdy i gwiazdeczki” / Fot. The Krasnals (thekrasnals.blogspot.com)- Wykorzystując znane każdemu Polakowi dzieło Jana Matejki, relacjonujemy pierwszą dekadę XXI w. Obraz jest komentarzem do otaczającego nas świata, w którym możemy zaobserwować permanentną walkę o władzę, nihilizm oraz upadek wszelkich wartości, w klimacie rodem z obrazów Hieronima Boscha. To komentarz do rzeczywistości już po okresie transformacji, w momencie dążenia Polski do nowoczesności i starań o uplasowanie się na wysokiej pozycji. Cicho wierzymy, iż obraz ten stanie się nową aktualną epopeją narodową – piszą członkowie grupy The Krasnals na krasnals.blogspot.com.

Na obrazie The Krasnals można zobaczyć karykaturalne wizerunki osób publicznych: polityków, artystów, sportowców, duchownych. Wśród nich zobaczyć można m.in. między innymi Lecha Wałęsę, Wisławę Szymborską, Angelę Merkel, Justynę Steczkowską, Fryderyka Chopina oraz papieża Jana Pawła II ssącego sutek świni z twarzą o. Rydzyka.

I właśnie na sposób przedstawienia tych dwóch ostatnich postaci zwrócił uwagę Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Jak informuje dziennik.pl przewodniczący Komitetu, Ryszard Nowak, uznał, że obraz The Krasnals znieważa o. Tadeusza Rydzyka i papieża Jana Pawła II, a anonimowi artyści mogli złamać prawo. Nowak złożył w tej sprawie zawiadomienie do poznańskiej prokuratury; chce też zaapelować do prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego o usunięcie kontrowersyjnego obrazu.

The Krasnals, znani z prowokacyjnych dzieł, niedawno świętowała 6-lecie istnienia, a sam obraz powstał w roku 2012!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Obrażanie religii to domena "artystów" miernych, bez pomysłu, nastawionych na tanią sensację i pięć minut szerszego odbioru. Talent broni się sam, bez tanich prowokacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już nie tylko koń by się uśmiał, ale i słoń i hipopotam - ludkowie, którzy nazwali się obrońcami przed sektami, stają w obronie guru wielkiej sekty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ateiści - sekciarze, to groźna organizacja próbująca zwalczać przemocą pokojowo nastawionych ludzi wierzących w Boga.Taką próbkę możliwości tej przestępczej organizacji obserwowaliśmy przed Pałacem Prezydenckim, gdy ta hołota atakowała modlących się ludzi.
Powszechnie wiadomo, że są to bojówki wywodzące się ze środowisk lewackich wspieranych przez otoczenie obecnej władzy i mediów gw, tvn.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nowakom ,marzą się płonące stosy z niewiernymi (ateistami,niewierzącymi oraz innowiercami),na razie składają tylko donosy.!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tej konwencji to mnie na obrazie brakuje Rydzyka dojącego moherowe barany.

Jeśli prokuratura zajmie się na poważnie wnioskiem Nowaka, a prezydent Poznania zostanie zmuszony do zdjęcia obrazu to będzie oznaczać, że Polska stała się krajem, gdzie rządzi sekta Nowaka, zwana szumnie Komitetem ... Tenże Komitet walczy z wolną myślą i sztuką przemocą, z wykorzystaniem instytucji państwowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

The Krasnals szokuje, i dobrze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co się dziwić wobec wszędobylskiego zgorszenia?! Partykularyzm na całego a na efekty nie trzeba długo czekać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.