Facebook Google+ Twitter

Papież upomina się o Libię

100 tys. osób wysłuchało wielkanocnego orędzia pokoju na placu św. Piotra . Błogosławiąc "miastu i światu" Benedykt XVI opowiedział się za powstrzymaniem akcji zbrojnej w Libii.

Szczególny niepokój papieża budzi prześladowanie chrześcijan i konflikt w Libii, który stał się wojną o ropę. - W Libii niech dyplomacja i dialog zajmą miejsce oręża i niech ułatwiony zostanie, w sytuacji aktualnego konfliktu, dostęp pomocy humanitarnej dla tych, którzy cierpią z powodu starć - życzył przywódca zachodniego chrześcijaństwa.

Papież apelował o pokój na Bliskim Wschodzie, w Afryce północnej i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Nie zapomniał o imigrantach szturmujących drzwi Europy. - Niech ludzie dobrej woli zostaną oświeceni, aby otworzyć serca na ich przyjęcie - prosił.

Na końcu swojego przemówienia zwrócił się do Japończyków. - Oby znalazły pociechę i nadzieję ziemia Japonii, stojąca w obliczu dramatycznych konsekwencji niedawnego trzęsienia ziemi oraz kraje, które w ubiegłych miesiącach doświadczone zostały przez kataklizmy siejące ból i niepokój - podkreślił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Znasz definicję martwych aktywów i opowieść o królu Midasie. Akurat Kościół robi bardzo wiele dla imigrantów w krajach Europy zachodniej. Gdyby nie Kościół ich sytuacja byłaby dużo gorsza. Ale żadna instytucja nie zastąpi państwa i strategii systemowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 25.04.2011 07:21

Jak to łatwo pouczać. Może kościół odda swoje dobra na obozy dla uchodźców, uwierzę wtedy w ''otwartość serc'' na ich przyjęcie. Jak to łatwo prosić, aby inni cokolwiek zrobili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.