Facebook Google+ Twitter

Papież w południowej modlitwie: Bądźcie posłańcami miłosierdzia

Papież Franciszek często wspomina osobę i nawiązuje do zwyczajów wprowadzonych w Kościele i Watykanie przez Jana Pawła II. Dzisiaj podczas południowej mszy przypomniał o święcie Niedzieli Miłosierdzia Bożego ustanowionym przez Polaka.

 / Fot. Wikipedia, Author:FczarnowskiDzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Papież Franciszek, uczcił pamięć swojego poprzednika Polaka i święto, które ustanowił Jan Paweł II. Podczas mszy z wiernymi na południowej modlitwie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, papież przypomniał, że to święto w Kościele, obchodzimy za sprawą decyzji Jan Paweł II, który – jak mówił na spotkaniu z wiernymi - zmarł w przeddzień tej uroczystości. Franciszek wezwał zgromadzonych na mszy: "bądźcie posłańcami miłosierdzia".

Franciszek, zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy wiernych słowami Jezusa: "Pokój wam" - wyjaśnił, że nie jest to "pozdrowienie ani zwykłe życzenie". "To – jak podkreślił - dar". Dar Boży. I kontynuował: "Ten pokój jest owocem zwycięstwa miłości Boga nad złem, jest owocem przebaczenia" - mówił papież przed modlitwą Regina Coeli.

Przypomniał również, że prawdziwy pokój, ten głęboki, "pochodzi z doświadczenia miłosierdzia Bożego". Jak dodał - "dzisiaj jest Niedziela Miłosierdzia Bożego, ustanowiona przez błogosławionego Jana Pawła II, który zamknął oczy na tym świecie w wigilię tego święta" - powiedział papież, o czym pisze portal Interia.pl.

Pozdrowił uczestników w trakcie porannej mszy, którą odprawiał w kościele w pobliżu Watykanu, z okazji święta Niedzieli Miłosierdzia Bożego. "Drodzy bracia i siostry, bądźcie posłańcami i świadkami miłosierdzia Bożego!" – wezwał Franciszek.

W krótkiej homilii powiedział również, że zadaniem Kościoła jest przekazywanie ludziom przebaczenia grzechów i przyczynianie się w ten sposób, do "wzrostu Królestwa Miłości", a jednocześnie "sianie pokoju w sercach, by umocnił się w relacjach, w społeczeństwie, w instytucjach" – podaje Gazeta.pl - Zobacz ZDJĘCIA.

Prosił i wskazał: "Miejmy i my więcej odwagi w niesieniu świadectwa wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa. Nie możemy bać się być chrześcijanami", podobnie nie możemy bać się "żyć po chrześcijańsku" - mówił papież.

Przypomniał też, że w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po południu, odprawi specjalną mszę w bazylice św. Jana na Lateranie, z okazji formalnego przejęcia tej katedry, przez nowego biskupa Rzymu.

Podobnie jak było dotychczas - papież Franciszek przemawiał wyłącznie w języku włoskim i zakończył południowe spotkanie z wiernymi, życząc im "dobrego obiadu".

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.