Facebook Google+ Twitter

Papież za rok w Polsce?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-16 07:33

Dziennik "Polska" pisze, że już w przyszłym roku papież Benedykt XVI może ponownie odwiedzić nasz kraj. W czasie pielgrzymki - według informacji gazety - mógłby ogłosić datę wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II.

"Polska" pisze, że prezydent Lech Kaczyński w najbliższy poniedziałek, podczas audiencji w Bibliotece Papieskiej w Watykanie, oficjalnie zaprosi papieża do złożenia wizyty w naszym kraju. "Pan prezydent wyrazi oczekiwania wielu Polaków" - powiedział gazecie Mariusz Handzlik z Kancelarii Prezydenta.

Dodał, że zaproszenie papieża odbędzie się w duchu ważnych dla Polski wydarzeń: trwającego procesu beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II, a także będącego na ukończeniu procesu beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki.

I to właśnie może być klucz do ustalenia szczegółów papieskiej pielgrzymki - pisze "Polska". Rozmówcy gazety z kręgów watykańskich sugerują, że papież, ogłaszając datę beatyfikacji Jana Pawła II, mógłby zechcieć w ten szczególny sposób uhonorować rodaków Karola Wojtyły i jego ojczyznę.

Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.