Facebook Google+ Twitter

"Papieżu, Przyjacielu, Angola jest z Tobą!"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-21 07:35

Skandowali wczoraj Angolczycy, witający Benedykta XVI na ulicach Luandy.

Papież w trzech wygłoszonych przemówieniach zaapelował o pojednanie narodowe i poszanowanie praw obywatelskich. Dziś Benedykt XVI odprawi pierwszą mszę świętą w Angoli i spotka się z młodzieżą.

Wczoraj, w przemówieniu wygłoszonym na lotnisku, papież przypomniał bogatą, 500-letnią historię Kościoła w Angoli. Powiedział, że przybył do tego kraju, by utwierdzić jego wiarę w Zmartwychwstałego Jezusa i zjednoczyć się w modlitwie z tymi, którzy pragną pokoju, sprawiedliwości i braterstwa.

Nawiązując do wyniszczającej, 27-letniej wojny domowej, zakończonej w 2002 roku, Benedykt XVI powiedział, że on także pochodzi z kraju, który doświadczył wojny i podziału z powodu niszczycielskich i nieludzkich ideologii.

Papież przypomniał także wizytę swego „umiłowanego poprzednika" Jana Pawła II, który był w Angoli w czerwcu 1992 roku.

Angolczycy przywitali Benedykta XVI w typowo afrykański, gorący sposób. Tłumy ludzi czekające na ulicach Luandy witały przejeżdżającego papieża okrzykami:„Papa, Amigo, Angola está contigo!". (Papieżu, Przyjacielu, Angola jest z Tobą!). W całym mieście widać było pielgrzymów ubranych w białe koszulki i czapeczki oraz kolorowe chusty z wizerunkiem Benedykta XVI. Wiele osób tańczyło na ulicach w rytm afrykańskich pieśni.

Witając papieża na spotkaniu z politykami, prezydent Angoli José Eduardo dos Santos podkreślił, że kraj ten przeżywa obecnie czas nadziei na trwały pokój. Wyraził nadzieję, że Kościół przyczyni się do dynamicznego rozwoju jego ojczyzny i całej Afryki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.