Facebook Google+ Twitter

"Papieżyca" niebawem w kinach

Historia papieżycy Joanny, opisana w wielu książkach, doczekała się ekranizacji. Realizacji filmowej podjęli się wspólnie twórcy z Niemiec, Hiszpanii oraz Włoch.

Plakat / Fot. materiały promocyjneWedle wielu, przez Kościół katolicki uznanych za legendę, źródeł historiograficznych Joanna miała sprawować urząd papieski przez ponad dwa lata. Historię jej życia od narodzin w angielskiej Moguncji, poprzez życie w przebraniu mężczyzny zwieńczone wyborem na urząd głowy Kościoła katolickiego, poznać możemy dzięki filmowi "Papieżyca" w reżyserii Sonke Wortmanna.

Johanna Wokalek pokazuje w roli papieżycy Joanny cały swój kunszt aktorski, a David Wenham udanie wciela się w rolę średniowiecznego rycerza, wiernie walczącego u boku swej damy. O dobry nastrój i uśmiech na twarzy dba znany z wielu amerykańskich seriali komediowych John Goodman, wcielający się w rolę papieża Jana VIII.

Film wiernie trzyma się fabuły książki Donny Woolfolk Cross "Papieżyca", na podstawie której powstał scenariusz. Co bardzo rzadkie we współczesnym przemyśle filmowym, nie zrezygnowano z wielu pobocznych wątków. Twórcy z detalami opisują historię tytułowej bohaterki.

W filmie nie brak pięknych i malowniczych ujęć oraz żywiołowej, wspaniale oddającej klimat opowiadanej historii muzyki. "Papieżyca" to typowy film kostiumowy. Znajdziemy w nim zarówno fakty historyczne, jak i fikcję. Nie brak w nim scen wojennych i miłosnych. Poszczególni bohaterowie snują intrygi, obserwujemy przygotowania do morderstwa Jana VIII, jesteśmy świadkami pułapki zasadzanej na samą Joannę. Także wątek miłosny towarzyszy nam przez większą część filmu.

Film będzie zapewne nie lada gratką dla miłośników tego typu ekranizacji filmowych. Czy papieżyca Joanna istniała? Do dziś nie wiadomo - co nie przeszkodzi "Papieżycy" Wortmanna stać się jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych w Niemczech. Jak będzie w Polsce?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.12.2009 21:32

zgadzam się, że jej historia jest bardzo ciekawa;) jeśli faktycznie film ma zawierać nawet te poboczne wątki z książki to może być naprawdę dobry;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Historia (bądź legenda) Joanny jest bardzo ciekawa, warto ją poznać :) Film z chęcią obejrzę, ciekawe czy twórcom udało się udźwignąć temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.