Facebook Google+ Twitter

Papuasi odwiedzili Wrocław

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-04 08:22

Wrocław odwiedzili niecodzienni goście - małżeństwo papuaskie z plemienia Lani z indonezyjskiej części wyspy Nowa Gwinea - pisze dziennik "Polska". Podkreśla, że to pierwsi Papuasi, którzy od czasów II wojny światowej pojawili się w Europie.

Yuliana Gombo i Scorpio Kogoya na co dzień żyją w indonezyjskiej części Nowej Gwinei, gdzie epoka kamienia łupanego trwała jeszcze do lat 70. ubiegłego wieku. Papuasi, gdy chcieli wyciąć drzewo, podpalali jego pień. Do dziś chętnie używają siekier z kamiennymi ostrzami. Uprawiają banany i słodkie ziemniaki. Hodują też świnie, a zamiast psa do pilnowania obejścia czasem trzymają kazuara - ptaka wielkości strusia, który potrafi rzucić człowieka na ziemię i rozszarpać go. Zdecydowana część Papuasów z indonezyjskiej części to analfabeci - pisze "Polska".

Jak dodaje dziennik, wczoraj dalecy goście byli na obiedzie u ojców franciszkanów. Zaprosił ich ks. prof. Franciszek Rosiński, który pisze na temat Papuasów z Papui-Nowej Gwinei. Kogoyowie spędzą w Polsce trzy tygodnie. Zwiedzą Dolny Śląsk, Kraków i Warszawę.

Więcej o wizycie w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.