Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7603 miejsce

Para książęca William i Kate przybyła do Warszawy

Podczas trzydniowej wizyty w naszym kraju para książęca zamieszka w Belwederze, który został specjalnie przygotowany dla dzieci. Książę George i księżniczka Charlotta będą mieli do dyspozycji drewniane zabawki oraz zjeżdżalnię.

Para książęca William i Kate / Fot. strona internetowaPara królewska podczas pobytu w Polsce odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego, następnie weźmie udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Drugi dzień wizyty spędzą w Gdańsku odwiedzą Europejskie Centrum Solidarności. Wcześniej tego dnia będą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie. Następnie William i Kate wezmą udział w przyjęciu ulicznym na miejskim rynku. Po południu goście odwiedzą otwarty w 2014 roku Teatr Szekspirowski. Wizyta pary książęcej zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencką. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina.

Dla młodych decydentów Anglii będzie to podróż nie tylko do kraju tak różniącego się kulturowo, podróż do przeszłości, odwiedzenie miejsc związanych z historią narodu polskiego, ale także mówiąca o przyszłości i spojrzeniu na wiele spraw z dystansu. Łączenie przeszłości z przyszłością odzwierciedli zawiłe losy, ale przede wszystkim da nadzieję na lepszy czas. Konfrontowanie teraźniejszości z mrocznymi wydarzeniami z kart historii pozwoli na pogodzenie się z losem mającym dużo do powiedzenia na tematy biskie sercu, ale także pozwoli zaznajomić się ze społeczeństwem. Poznawanie kultury naszego narodu dzięki przedstawicielom kultury, sztuki i mediów zaowocuje w przyszłości i przeniesie nas do czasów kojarzących się z dobrem, równowagą i prawdą. Będą to relacje opierające się na zaufaniu i mające w świadomości potęgę obu narodów. Rany, które leczy czas na nowo poznawane i odkrywane w innym nieco sensie zawsze będą istniały, to jednak one staną się podwaliną pod przyszłościowe rozumienie naszej kultury i historycznych czasów. Mówiąc o przyszłości człowiek nie będzie mógł pozostawać obojętnym na zło dokonane w przeszłości nawet będąc poza granicami kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.