Facebook Google+ Twitter

Para prezydencka odwiedziła Kraków

8 maja 2011 r. w Krakowie odbyła się uroczysta procesja z Wawelu na Skałkę. Uczestniczyła w niej para prezydencka.

Procesja rusza z Katedry na Wawelu / Fot. Sławomir OstrowskiGłównym gościem zagranicznym uczestniczącym w procesji był były wikariusz diecezji rzymskiej kard. Camillo Ruini. W procesji uczestniczyli także Prezydent RP Bronisław Komorowski, wicepremier Waldemar Pawlak, przedstawiciele Episkopatu Polski oraz lokalnych władz. Wierni mieli rzadką okazję zobaczenia z bliska niesionych ulicami miasta w procesji relikwii polskich świętych, m.in. patronów Polski św. Stanisława i św. Wojciecha, a także kanonizowanego w ubiegłym roku zakonnika św. Stanisława Kazimierczyka oraz Uroczysta procesja z Wawelu na Skałkę / Fot. Sławomir Ostrowskirelikwiarz w formie otwartej księgi z kroplą krwi błg. Jana Pawła II.

Niesiono też pastorał, którego używał Jan Paweł II. Po mszy na dziedziniec klasztoru oo. Paulinów na Skałce para prezydencki udała się na krótki odpoczynek, po którym złożyła wizytę w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie zwiedziła wystawę: "Na wysokiej połoninie". Sztuka Huculszczyzny - Huculszczyzna w sztuce. W 40. rocznicę śmierci Stanisława Vincenza". - Prezydentowi najbardziej podobały się prezentowane na wystawie militaria - powiedziała dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie, Zofia Gołubiew.

Zobacz relację z wystawy Sztuka Huculszczyzny w Muzeum Narodowym w Krakowie

Uroczysta procesja z Wawelu na Skałkę / Fot. Sławomir OstrowskiUroczysta procesja z Wawelu na Skałkę / Fot. Sławomir OstrowskiUroczysta procesja z Wawelu na Skałkę / Fot. Sławomir OstrowskiUroczysta procesja z Wawelu na Skałkę / Fot. Sławomir OstrowskiUroczysta procesja z Wawelu na Skałkę / Fot. Sławomir OstrowskiPara Prezydencka w Muzeum Narodowym w Krakowie / Fot. Sławomir OstrowskiPrezydent RP Bronisław Komorowski wpisuje się do księgi pamiątkowej w Muzeum Narodowym w Krakowie / Fot. Sławomir OstrowskiPara Prezydencka w Muzeum Narodowym w Krakowie / Fot. Sławomir OstrowskiDyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Zofia Gołubiew odprowadza Prezydencką Parę po wizycie w muzeum / Fot. Sławomir Ostrowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.