Facebook Google+ Twitter

Parabank Perfect Trade podzieli los Amber Gold? Wiele na to wskazuje

Wiele wskazuje na to, że parabank Perfect Trade dołączył do Amber Gold. Firma ma problemy z wypłacalnością, zmieniła też właściciela.

 / Fot. strona internetowa Perfect TradePo wczorajszej wielkiej licytacji zaledwie części, bo kilkudziesięciu samochodów gdańskiego króla wielkich pieniędzy i złota, prezesa firmy Amber Gold, dzisiaj słyszymy, że być może kolejnym niechlubnym bankrutem parabankowym, będzie firma Perfect Trade. Parabank ten - jak wszystko wskazuje na to - ma kłopoty z wypłacalnością - czytamy w serwisie Wyborcza.biz.

Na kilka dni przed minionym weekendem, przestała działać internetowa strona Perfect Trade, głośnej w kraju firmy, która od kilku miesięcy - zanim niewypłacalność ogłosił Amber Gold - biła po oczach reklamami i kusiła klientów wysokimi zyskami z inwestowania w złoto. Właściciele i pracownicy Perfect Trade zapewniali, ich firma ma gdzieś daleko w Afryce udziały w kopalni złota, a inwestowanie u niej daje wysoki gwarantowany zysk. Mimo frapujących reklam spółka Perfect Trade już dawno trafiła na "czarną listę" ostrzeżeń publicznych, Komisji Nadzoru Finansowego.

Nikt nie wie ile pieniędzy klienci powierzyli Perfect Trade. Dziennikarzom, którzy usiłowali dotrzeć do szefów firmy, aby potwierdzić domniemanie o jej ewentualnych kłopotach finansowych nie udało się to. Wiemy jednak, że z internetu zniknęła strona Socket Resources - szwajcarskiej firmy, będącej właścicielem polskiej Perfect Trade. Od kilku dni w sieci "wisi" komunikat, że jest "w trakcie aktualizacji". Wiemy też, że zamknięty jest przynajmniej jeden z oddziałów firmy - w Sopocie, a jej pracownicy skarżą się na zaległości w wypłatach wynagrodzeń - pisze WyborczaBiz.

16 listopada br. do skrzynek poczty mailowej pracowników Perfect Trade trafił list szefów marketingu firmy, który informował, że nie działa ona tak, jak powinna. "Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji jesteście na pierwszej linii frontu i głównie na Was skupia się niezadowolenie i frustracja naszych Inwestorów. Firma jest w trakcie przekształceń i ostatecznego ustalenia własności. Jak każde tego typu działania to proces długofalowy a oczekiwane rezultaty nie zawsze są takie jak planowane na początku przedsięwzięcia."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.