Facebook Google+ Twitter

Parabole tańczą w ostrowieckiej galerii!

W Ostrowcu nuda, nic się nie dzieje... Grupa śmiałków postanowiła to zmienić. Od tygodnia przygotowywali oni flash moba, który miał wprawić w osłupienie wszystkich przypadkowych przechodniów zebranych w ostrowieckiej galerii. Udało się!

Flash mob w ostrowieckiej galerii. / Fot. Bartłomiej GraczakTych, którzy nie wiedzą, co to jest owy flash mob, informuję, że jest to spontaniczna akcja, śmieszna, czasem dziwna, która ma zszokować albo rozśmieszyć przechodniów lub po prostu osoby, które w danej chwili są obecne w miejscu organizowania akcji. Zazwyczaj są one organizowane za pośrednictwem internetu. We flash mobie uczestniczą nieznani sobie ludzie, znający jedynie jego termin i planowane działanie. Najważniejsza zasada, która musi być przestrzegana, to niezwracanie na siebie uwagi przed rozpoczęciem akcji. Do momentu startu, ludzie biorący w niej udział powinni zajmować się innymi rzeczami, np. przeglądać ulotki, podziwiać witryny sklepowe itp. Poza tym, po zakończeniu akcji nikt nie może wydać z siebie żadnych oznak na przykład w postaci radości, oklasków. Każdy rozchodzi się w swoją stronę.

Informacja o organizacji flash moba w ostrowieckiej galerii handlowej była znana tylko dla osób, które w nim uczestniczyły. Aby uczestniczące osoby wiedziały, gdzie dokładnie będzie miała miejsce akcja, przy głównym wyjściu, nieopodal fontanny, stanęła dziewczyna w pomarańczowej koszulce z napisem "ratownik". Przed godziną "zero" zaczął się robić tłum ludzi, a gdy na zegarkach wybiła 16, w galerii rozległ się dźwięk gwizdka. Znak ten sygnalizował rozpoczęcie akcji. Wnet około 40 osób połączyło się za ręce otaczając wkoło fontannę i tańcząc, odśpiewali pieśń "Parabole tańczą", która od kilku miesięcy krąży po internecie.

W akcji wzięło udział około 40 osób! / Fot. Bartłomiej GraczakKupujący i sprzedający nagle przestali wykonywać swoje czynności. Wszyscy skierowali wzrok na tańczących ludzi, zapewne zastanawiali się, co to za zamieszanie. Po chwili konsternacji świadkowie tego wydarzenia zaczęli się śmiać, a po gwizdku kończącym akcję wszyscy uczestnicy rozeszli się, wedle planu, w swoją stronę. Chwilę po zakończeniu przybyli ochroniarze, lecz po akcji pozostały tylko miny zdziwienia na twarzach obserwujących. Flash mob w Ostrowcu Świętokrzyskim można zaliczyć do udanych!

W internecie znajduje się wiele zdjęć i filmików relacjonujących flash moby. Wystarczy wpisać hasło "flash mob" w wyszukiwarce serwisu YouTube.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

suuuuper (+) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, ciekawe... swoją drogą warto by pomyśleć nad Jozinem z Bazin. (+) głownie za uświadomienie mnie o tego typu akcjach. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) dobre :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też chętnie bym potańczył jako parabola :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Fajnie by było uczestniczyć w takiej akcji" - o tym samym pomyślałam. Poza tym Ostrowiec rulez ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie by było uczestniczyć w takiej akcji :) Reakcje ludzi musiały być ciekawe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z aparatem jakim dysponuję to... Ale rzeczywiście - bardzo fajna akcja - zwłaszcza miny ludzi! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super! Plus ;-) Szkoda, że nie nagrałeś jakiegoś filmika z tego wydarzenia. Niesamowity widok pewne =)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.