Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22214 miejsce

Parada Glinoludów w Bolesławcu [Zdjęcia]

Już po raz siódmy podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki, odbyła się Parada z Miłości do Gliny. Ulicami miasta przeszło ponad tysiąc osób. Zobaczcie sami.

1 z 32 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Parada z Miłości do Gliny. Fot. Mariusz Witkowski
Parada z Miłości do Gliny. Fot. Mariusz Witkowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Zycie jest filozofią :)
A fenomen gliniady polega na tym że nikt nikogo nie zmusza ani za bardzo nie zachęca, a lgnące do nas tłumy jakby sugerowały coś przeciwnego.
Ludzie biorący udział w naszych zabawach i korowodach przychodzą znikąd, prezentują swój spektakl i odchodzą, powracając przy kolejnych gliniadowych spotkaniach przyciągają ze sobą znajomych i rodziny, którzy uczestniczą zachęceni opowieściami przeżywających bliskie spotkanie z gliną.
Siedem lat temu gdy grupka zapaleńców zrobiła happening dołączyło do nas tylu pozytywnie zakręconych, że grupa glinoludów liczyła 100 osób. Teraz są nas tysiące.
Pozdro

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, podszedłem do Pana komentarza poważnie i filozoficznie, tak jak zresztą sam Pan zapoczątkował...

Wydaje mi się, że pokazanie zadowolonych ludzi po wspólnie wykonanym wysiłku spłyciło całość ciekawego problemu, jakim jest potrzeba uzasadniania czegoś, co człowiek robi wychodząc poza czysto egzystencjalną i zdroworozsądkową działalność. Taki sam film może Pan nagrać po każdej wspólnej wycieczce, rajdzie, wędrówce czy pielgrzymce. Jest dość proste wyjaśnienie z punktu widzenia psychologicznego, dlaczego ludzie to robią. Problem zaczyna się właśnie wtedy, gdy doszukujemy się jakiejś głębi w ludycznej zabawie i chcemy nadać jej rangę znaczącego wydarzenia. Wówczas staramy się dorobić do tego poważną ideologię i bardzo często popadamy wtedy w śmieszność... Zaczynamy używać napuszonego tonu lub wyszukanych górnolotnych zwrotów filozoficznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?v=RtpTvuY6f4c
ten filmik został nakręcony po 7 kilometrowym marszu w Berlinie, może on przemówi. Wiek nie ma tu nic do rzeczy, pogoda ducha i chęci to wszystko czego potrzeba.
Pozdro

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, to piękne co Pan napisał, że "wszyscy jesteśmy z tej samej gliny"...
Tyle tylko, że jest to idea, która do mnie nie dociera, ponieważ mam taką przypadłość (chyba związaną z wiekiem (?), choć wcale nie czuję ciężaru upływających lat), że co innego widzę, co innego słyszę i zupełnie co innego wiem...
Zauważyłem, że takich "dolegliwości" ludzie maja coraz więcej. Epidemia jakaś...

Kilka dni temu jeden z rozmówców Anny Wacławik-Orpik rozbawił mnie stwierdzeniem, że on rozumie ideę papieża Franciszka o ubogim kościele. A tłumaczył to taką samą konstrukcją jak ta zawarta w przesłaniu z gliną... Użył stwierdzenia, że przychodzimy ubodzy i odchodzimy z tego świata również ubodzy... W obu tych wydawałoby się pięknych stwierdzeniach nie ma ani przenośni, ani prawdy obiektywnej. Ten filozoficzny temat jest wart całego artykułu, a nie tylko takiego komentarza jaki poczyniłem "na gorąco". Serdecznie pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Idea "To że wszyscy jesteśmy z tej samej gliny" nie dociera do kogoś ? co najmniej dziwne. W tej paradzie może uczestniczyć każdy, bez żadnego przygotowania. Dla bywalców to niezwykła okazja do przemiany :
dyrektor zmienia się w mumie, pani z banku w wiedźmę a przekupka z bazaru w księżniczkę. W tym przedstawieniu każdy jest aktorem we własnym teatrze, wyrzuca z siebie wszystkie złe emocje i maszeruje w paradzie, zwracając uwagę tysięcy widzów, którzy za rok wracają i też tytłają się w glinie na znak tej "IDEI"


http://bobrzanie.pl/2013/08/19/redakcja/fotografuj-glinoludy-wygraj-szklany-apart-albo-pieniadze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Galeria pęknie zrobiona, za co 5+ i podbicie się należy. Jednak idea tego święta jakoś do mnie nie dociera...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za interesującą galerię. Jak na pocieszenie, gdyż nie zdecydowałam się na podróż do Bolesławca. Może kiedyś w końcu pojadę na paradę. Pozdrawiam, Janina

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.